Дома Ментална гимнастика Една од најтешките загатки…

Една од најтешките загатки…

347
0

Една од најтешките загатки:

Дали можете да најдете авион кој лета во спротивна насока од другите?

Сконцентрирајте се до максимум и успешно завршете ја задачата.

Еве една забавна игра. На илустрацијата има многу авиони и сите до еден летаат во иста насока.

Ваша задача е да го пронајдете оној бел авион што се сокри – и реши да лета поинаку од сите други.

Успеавте ли?

Ако не погледнете го решението подолу

Претходна објаваДали хималајската сол е навистина подобра од обичната?
Следна објаваЕве како можете да направите домашен сок од јаболко

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име