Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 8 февруари! Стрелците доживуваат промени на работа, а...

Дневен хороскоп за четврток, 8 февруари! Стрелците доживуваат промени на работа, а Раковите ги прогонуваат духовите од минатото

4000
0

Дневен хороскоп за четврток, 8 февруари! Стрелците доживуваат промени на работа, а Раковите ги прогонуваат духовите од минатото

Овој четврток многу хороскопски знаци ќе доживеат различни искушенија. Eве што може да очекувате на полето на работата, љубовта и здравјето.


ОВЕН
ЉУБОВ : Ќе имате можности за љубов, но нема да ја изјавувате бидејќи денес повеќе ве интересираат пријателските односи. РАБОТА: Се наоѓате во поволен период. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Многу ве интересира љубовта, но пред се физичкиот контакт. РАБОТА: Можно е да имате проблеми поврзани со превозот. ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Атмосферата во љубовниот живот ќе биде позитивна, но не треба да очекувате важни настани доколку сте сами. БИЗНИС : Добивка од која било трговија. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

РАК
ЉУБОВ: Ако сте сами, веројатно ќе тагувате за изгубена љубов. РАБОТА: Зголемен обем на работа и помали проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можни се нови познанства, но се чини дека тоа нема да ве инспирира да сакате. РАБОТА: Модернизација на работните процеси или работната средина. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Голема нерамнотежа помеѓу љубовните апетити на вашиот и на партнерот. РАБОТА: Лоши меѓучовечки односи на работа. Можеби вие сте виновни за таквата атмосфера. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Сè уште немате среќа во љубовта, барем не ако целите кон стабилна врска. РАБОТА: Ќе треба да се справите со административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Проблем со бубрезите.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Подобрена комуникација со личност за која сте заинтересирани или партнер. РАБОТА: Можно е да размислувате за промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нови познанства и со право ќе очекувате многу во љубовниот живот. РАБОТА: Ќе доживеете одредени позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе уживате во восхитувањето на другите, но се чини дека срцето ќе ви остане ладно бидејќи во моментов тешко се освојувате. РАБОТА: Можете да започнете нов проект. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Незаинтересираноста ќе предизвика одредени проблеми во врската. РАБОТА: Ќе мора да повторите некои дејствија, бидејќи можеби сте згрешиле. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во оваа сфера бидејќи ќе бидете многу незаинтересирани за љубовта и нема да можете да уживате во неа. РАБОТА: Ќе имате успех во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име