Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 7 септември! Девиците флертуваат, Биковите треба да ја...

Дневен хороскоп за четврток 7 септември! Девиците флертуваат, Биковите треба да ја променат исхраната, а еве во кој знак сите се вљубени

871
0

Дневен хороскоп за четврток 7 септември! Девиците флертуваат, Биковите треба да ја променат исхраната, а еве во кој знак сите се вљубени

Месечината, најбрзо подвижната планета, се наоѓа во Близнаците, каде позитивно влијае на Вагата, Водолија и Близнаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Во овој период имате интензивен социјален живот, особено на социјалните мрежи. РАБОТА: Можни се промени, особено ако се занимавате со претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Мигрена.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу покомуникативни од вообичаено, поради што ќе имате добри шанси да доживеете нешто позитивно. РАБОТА: Можна мала финансиска добивка. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе стекнете нови пријатели или ќе влезете во нов социјален круг каде ќе има повеќе потенцијални можности. РАБОТА: Можни проблеми за оние кои работат во странство или патуваат. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Постои можност некој со кој работите да ви се допадне. РАБОТА: Ќе размислувате за промена доколку таа веќе не се случила, ова е период на голема нестабилност. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ве краси привлечност која никого не остава рамнодушен. Сите ќе бидат заљубени во вас. РАБОТА: Ќе се впуштите во нови проекти, полни сте со ентузијазам. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Бесрамно ќе флертуватесо колегите и сите со кои доаѓате во контакт, дури и чисто професионални. РАБОТА: Помал напредок во што и да правите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа, со помош на пријател или во поголемо друштво. РАБОТА: Сè уште имате проблем со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете незаинтересирани за сериозни комбинации и премногу флертувачки за некој да ве сфати сериозно. РАБОТА: Вашите оперативни способности ќе бидат исклучителни денес. ЗДРАВЈЕ: Вкочанетост.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Шармот ќе ви донесе големи можности за љубов во комуникацијата со лица од спротивниот пол. БИЗНИС: Избегнувајте импулсивни инвестиции доколку имате туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу е важно во овој период да немате големи очекувања кога е љубовниот живот во прашање. РАБОТА: Проблеми во сферата на логистиката и во партнерската работа. ЗДРАВЈЕ: Опасност во сообраќајот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Проблеми во работниот процес кои ќе ви го одвлечат вниманието. Можна е тензија во односите со колегите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што го среќавате секој ден, но можеби не сте ја забележале таа личност. РАБОТА: Ќе имате успех во трговијата или ќе работите две работни места. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име