Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 28 септември! Биковите ги следи зголемување на платата,...

Дневен хороскоп за четврток 28 септември! Биковите ги следи зголемување на платата, Раковите се особено емотивни

626
0

Дневен хороскоп за четврток 28 септември! Биковите ги следи зголемување на платата, Раковите се особено емотивни

Денешниот ден ќе биде особено фокусиран на деловни потфати за хороскопските знаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете расположени и дружељубиви, а ќе има можност да комуницирате со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

БИК
ЉУБОВ: Хармонија за оние кои имаат семејство, а останатите ќе сакаат да започнат заеднички живот со саканата личност. РАБОТА: Можно е зголемување на платата. ЗДРАВЈЕ: Зголемен апетит.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе го привлекувате вниманието на другите и ќе остварувате значајни контакти бидејќи ќе бидете дружељубиви и пријателски настроени. РАБОТА: Некои проблеми ќе ви се попречат на успехот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу емотивни, но ништо нема да ве навреди, па ова е поволен ден за љубов. РАБОТА: Помош од пријатели или некои здруженија на кои припаѓате. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Прекрасно време за љубов, дружење и разговор за иднината со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Можна добивка, особено од се што е поврзано со креативноста. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе се случи одредена стабилизација, но без поголеми настани. РАБОТА: Вие сте во вашиот елемент, поддржани од силната позиција на вашата владејачка планета. Ништо не ти фали. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Никој нема да може да ви одолее. РАБОТА: Вашите лидерски квалитети ќе дојдат до израз денеска, но доколку сте во подредена позиција, нема да бидете задоволни. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе има можност за флерт или љубов со некој што е странец или за љубов на патување. БИЗНИС: Ќе имате успех во што и да правите. Можете да ги наплатите заостанатите долгови. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој е премногу различен од вас за да имате хармоничен однос. РАБОТА: Подобрување на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој не е пристапен, или некој со кој можете да имате само кратка врска. РАБОТА: Подобрување во финансиската сфера, односно помалку паричен тек. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Во овој период привлекувате луѓе кои се немирни и со кои е невозможно да имате долга врска. РАБОТА: Можна финансиска добивка и просперитет воопшто. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој е постар од вас, бидејќи ве привлекуваат луѓе кои имаат повеќе животно искуство. РАБОТА: Позитивни промени и зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име