Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 21 декември! Биковите сакаат патување, парите доаѓаат кај...

Дневен хороскоп за четврток 21 декември! Биковите сакаат патување, парите доаѓаат кај Стрелецот, а еве кој треба да јаде полесна храна

3553
0

Дневен хороскоп за четврток 21 декември! Биковите сакаат патување, парите доаѓаат кај Стрелецот, а еве кој треба да јаде полесна храна

Ни претстои возбудлив астролошки ден, а наскоро влегуваме во сезоната на Јарец, која носи поместување за Јарците, Девиците и Биковите.

ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска може да се случат значајни настани во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Во овој период имате начини добро да ги монетизирате своите вештини. Позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Љубов на патување или на далечина. Во секој случај, ќе имате среќа. РАБОТА: Мали позитивни промени, можеби помош од неочекувана страна. ЗДРАВЈЕ: Контролирајте го внесот на шеќер.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ве интересира физички контакт со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ова е ден кога ќе имате можност да научите нови вештини и да се усовршувате. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате одлично, а постои можност и да ви се допадне некој кој е многу помлад од вас. РАБОТА: Можно е да се вработите во областа на давање услуги. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе се заљубите во некој кој живее во странство или во друг град. РАБОТА: Можеби работите премногу, но тоа нема да ве спречи да уживате. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете уште покритични од вообичаено кон другите, што може да ви ги расипе можностите. РАБОТА: Поволна финансиска состојба или добивки преку игри на среќа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу шармантни, што ќе ви помогне да ја освоите личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе направите избрзани потези за кои подоцна ќе се каете. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денес се е за љубовта, а исто така ќе се разубавите и ќе го привлечете вниманието на другите. РАБОТА: Лесно можете да се вработите во транспортот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Вишокот на страст може да предизвика нестабилност во врската, особено ако партнерот нема енергија да ве испрати. РАБОТА: Добивка или финансиска инфузија. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете невообичаено емотивни, што ќе ги привлече сите со кои ќе стапите во контакт. РАБОТА: Ќе добиете пари или ќе се создаде можност да заработите повеќе од претходно. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе доживеете романса со некој од вашиот круг на пријатели или ќе ви се појават чувства кон пријател. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со образованието. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе го запоставите партнерот бидејќи ќе размислувате за некој со кој немате многу шанси да остварите врска. РАБОТА: Ќе имате повеќе обврски што и да правите. ЗДРАВЈЕ: Јадете полесна храна.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име