Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 14 септември! Овните расположени за љубовни комбинации, Скорпиите...

Дневен хороскоп за четврток, 14 септември! Овните расположени за љубовни комбинации, Скорпиите импулсивни на деловен план

963
0

Дневен хороскоп за четврток, 14 септември! Овните расположени за љубовни комбинации, Скорпиите импулсивни на деловен план

ОВЕН
ЉУБОВ: Повеќе ќе бидете расположени за краткорочни авантурии недефинирани комбинации, отколку за стабилна врска. РАБОТА: Може да имате некои непланирани трошоци. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

БИК
ЉУБОВ: Вашиот хедонизам ќе биде изразен и нема да ви треба ништо друго освен некој со кој ќе уживате во животот. РАБОТА: Финансиската состојба ќе ви се подобри. ЗДРАВЈЕ: Зголемен апетит.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Вашиот шарм е на најдобар можен начин, поради што е тешко да се одолеете и лесно ќе го придобиете секој на кој ќе ви се помисли. РАБОТА: Полни сте со енергија, но потребен ви е подобар план. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.

РАК
ЉУБОВ: Најчесто само ќе флертувате. Односот со личноста која ви се допаѓа ќе биде на ниво на комуникација. РАБОТА: Можни се логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Добра комуникација со партнерот. Ако сте сами, некој од вашиот круг на пријатели ќе ве привлече. РАБОТА: Може да постигнете добри резултати. Лесен договор и склучување договор. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да се сомневате во верноста на партнерот и тоа не без причина. Не дејствувајте додека не ги знаете сите факти. РАБОТА: Инфузија на готовина и просперитет. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ве очекуваат среќа и прекрасни моменти на уживање. Можно е патување со саканата личност. РАБОТА: Ќе се соочите со бројни проблеми на работното место. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Никој нема да може да ви го привлече вниманието, бидејќи сте самодоволни и не ви паѓа на памет да ја жртвувате својата слобода. РАБОТА: Ќе носите многу импулсивни одлуки. ЗДРАВЈЕ: Главоболка.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да стапите во врска со некој што ви се допаѓа. Ова е поволен период за романса. БИЗНИС: Добивка од партнерски бизнис и среќа во правни спорови. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Го сакате чувството на сигурност во врската. Доколку партнерот не ви влее доверба, врската нема да трае долго. РАБОТА: Можни промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Може да ви се допадне некој со кој не е лесно да се биде, бидејќи е личност со бурен темперамент. РАБОТА: Можни недоразбирања со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБИ
ЉУБОВ: Ако сте искрени, ќе имате многу повеќе среќа во љубовта. Искреноста, пред се кон себе, а потоа и кон другите е многу важна. РАБОТА: Грешки од административна природа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име