Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 19 јуни! Близнаците се движат по работа, Вагите...

Дневен хороскоп за среда, 19 јуни! Близнаците се движат по работа, Вагите се неодлучни во љубовта, а еве кој има тајна љубов

3016
0

Дневен хороскоп за среда, 19 јуни! Близнаците се движат по работа, Вагите се неодлучни во љубовта, а еве кој има тајна љубов

Се наближува Полната месечина во Јарец (22.06), а наскоро ќе влеземе во сезоната на Рак која ќе донесе возбудлив период за сите хороскопски знаци.

ОВЕН

ЉУБОВ: Можно е да имате контакт со некој кој е многу заинтересиран за вас. РАБОТА: Сè уште се можни промени, но само ако одлучите да ги направите. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

БИК

ЉУБОВ: Ќе ве интересира многу физички контакт со луѓе од спротивниот пол. РАБОТА: Повеќе нема да се стремите кон промени, но сепак нема да бидете задоволни. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој е со странско потекло. РАБОТА: Можеби се движите во канцеларија или правите друга голема промена поврзана со работата. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

РАК

ЉУБОВ: Ќе имате тајна љубов или врска, нема да бидете расположени да покажете што чувствувате. РАБОТА: Ќе има одлична можност да се докажете. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЛАВ

ЉУБОВ: Се наоѓате во неповолен период за љубов. Вашите очекувања нема да се исполнат. РАБОТА: Ќе започнете нов проект или ќе имате потреба да започнете нешто ново во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Можни се проблеми во врската поради нервоза и лоша комуникација. РАБОТА: Треба да бидете особено внимателни ако се занимавате со големи суми пари . ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

ВАГА

ЉУБОВ: Нема да имате јасна претстава што сакате во љубовта. Повеќе луѓе ќе ви се допаднат. РАБОТА: Можна е промена на работата или кариерата. ЗДРАВЈЕ: Многу чувствителен.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Можна разделба од партнерот поради раскинување или некои животни околности. РАБОТА: Работа кај странски работодавач. ЗДРАВЈЕ: Ментална чувствителност предизвикана од некоја емоционална состојба.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе имате поголеми проблеми во врската бидејќи можни се конфликти со партнерот и повредени емоции. РАБОТА: Ќе имате можност да заземете лидерска позиција на работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ако сте сами, нема да најдете љубов, но можно е да остварите физички контакт со некого. РАБОТА: Можност за нова работа или дополнителна за затварање дупки во буџетот. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ова е поволен ден за дружење и пријателски односи, но можеби не и за романтични. РАБОТА: Можна е неочекувана загуба или прекин на готовинскиот тек. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА

ЉУБОВ: Вашето внимание нема да биде насочено кон љубовта, па нема да имате посебни прилики. РАБОТА: Зголемен обрт на работа, но и можни проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име