Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 11 октомври! Рибите ќе бидат опкружени со атрактивни...

Дневен хороскоп за среда, 11 октомври! Рибите ќе бидат опкружени со атрактивни луѓе, а тука ќе следи и парична добивка

838
0

Дневен хороскоп за среда, 11 октомври! Рибите ќе бидат опкружени со атрактивни луѓе, а тука ќе следи и парична добивка

Девиците ќе бидат магично привлечни, поради што некој лудо ќе се заљуби во нив.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :

ОВЕН
ЉУБОВ: Почитувајте ги поставените граници и правила на однесување во врската доколку сакате да ја зачувате хармонијата. РАБОТА: Ќе ја одложите работата, што ќе ви го разнесе умот. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да започнете заеднички живот со избраната личност или да фантазирате за тоа. РАБОТА: Успех во приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Лоша комуникација со партнерот или личност која ви се допаѓа. Во љубовта нема да постигнете стабилност. РАБОТА: Добри меѓучовечки односи на работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Можно е да флертувате со некој од соседството или со некој што случајно ќе го запознаете. БИЗНИС: Слаткоста денес многу ќе ви помогне во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе ве интересира првенствено физичкиот контакт со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Вашиот ризик ќе се исплати. ЗДРАВЈЕ: Подобрување на состојбата.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете магично привлечни, поради што некој лудо ќе се заљуби во вас. РАБОТА: Силна уметничка инспирација, исклучителен вкус и чувство за убавина. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете невообичаено активни во потрагата по љубов. РАБОТА: Можно е да згрешите поради невнимание или неодговорен пристап кон работата. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со лековите.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Силната привлечност меѓу вас и вашиот партнер ќе помогне да се надминат сите пречки во врската. РАБОТА: Внимавајте ако се занимавате со туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Лесно може да се случи да ве привлече некој од вашиот круг на пријатели, личност која ќе ви направи услуга. РАБОТА: Поволен ден за себепромоција. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Партнерот нема да го интересира сексот и важно е да не форсирате физички контакт. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни сте.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Нема да ви биде јасно што чувствувате и сакате, а камоли што чувствува и сака личноста која ви се допаѓа. БИЗНИС: Ќе настрадате поради нечесен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе кои позитивно ќе реагираат на вас. РАБОТА: Зголемен готовински тек, но и импулсивни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име