Дома Живот Дневен хороскоп за сабота 28 октомври! Романса со пријател за Девици, службено...

Дневен хороскоп за сабота 28 октомври! Романса со пријател за Девици, службено патување за Близнаци, а еве кој ќе има проблеми со недвижнини

576
0

Дневен хороскоп за сабота 28 октомври! Романса со пријател за Девици, службено патување за Близнаци, а еве кој ќе има проблеми со недвижнини

Ни претстои важен астролошки ден бидејќи не очекува делумно затемнување на полна Месечина во Бик, кое силно ќе ги погоди Биковите, Скорпиите, Лавовите и Водолиите.
ОВЕН
ЉУБОВ: Нестабилен семеен живот. Доколку сте сами и сеуште немате семејство, ќе доживеете нова љубов. РАБОТА: Проблеми во недвижен имот. Можно преместување во канцеларија. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Можеби премногу возбудлив период за да постигнете стабилна љубов. Најмногу ќе уживате во бројни контакти. РАБОТА: Промени или проблеми во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Нема да ве интересира сериозна врска, но ќе сакате кратка и слатка авантура. РАБОТА: Можно е да заминете на службен пат. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој е на авторитетна позиција или е јавна личност. РАБОТА: Добивка од приватен бизнис. Можни се промени во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Најмногу ќе ве привлекуваат врски кои носат тајност. РАБОТА: Полни сте со енергија и многу продуктивни, што позитивно ќе влијае на работата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Сеуште е можна романса со некој од вашиот круг на пријатели. Ако веќе сте го започнале, очекувајте нестабилност на таа врска. РАБОТА: Успех во тимската работа. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во некој кој ви е надреден. Ќе ве привлекуваат луѓе кои имаат моќ. РАБОТА: Ќе се ангажирате социјално и ќе бидете успешни. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира физичката интимност со некој што ви се допаѓа . Внимавајте да не излезете како напорни. РАБОТА: Успех на полето на давање интелектуални услуги. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Контакт со поатрактивни помлади луѓе. Можеби ќе ви се допадне доволно за да размислите да започнете романса. РАБОТА: Мали проблеми со колегите. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе се случи нешто возбудливо, но може да ја наруши стабилноста на љубовниот живот и душевниот мир. РАБОТА: Раскинување на партнерство или раскинување на договор. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Иако имате можности за љубов, можеби немате време да го продолжите вашиот љубовен живот. РАБОТА: Можни се кадровски промени на работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој ќе ви биде привлечен, а доколку веќе сте во врска, можно е да размислувате за заеднички живот. РАБОТА: Успех во областа на маркетингот. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име