Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 8 април! Биковите влегуваат во тајна врска, Девиците...

Дневен хороскоп за понеделник, 8 април! Биковите влегуваат во тајна врска, Девиците добиваат добра деловна понуда

3007
0

Дневен хороскоп за понеделник, 8 април! Биковите влегуваат во тајна врска, Девиците добиваат добра деловна понуда

Од сите хороскопски знаци, почетокот на новата недела ќе биде најуспешен за родените во хороскопскиот знак Стрелец.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можни се напади на љубомора , бидејќи денес ќе се чувствувате несигурни. РАБОТА: Ќе наидете на пречка која ќе ве измори, но нема да се откажете, што на крајот ќе даде резултати. ЗДРАВЈЕ: Слабо. Ладна и хронична болка.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да ги криете чувствата кон некого, или пак да влезете во тајна врска. РАБОТА: Стабилност на паричните текови, можна финансиска добивка, но не опуштајте премногу. ЗДРАВЈЕ: Со лоша здравствена состојба сте.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Нема да имате можност да се занимавате со љубовниот живот. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис, или да започнете бизнис заедно со љубовниот партнер. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет .

РАК
ЉУБОВ: Ќе слушнете гласини кои ќе ве натераат да се сомневате во личноста со која сте. РАБОТА: Ќе имате проблеми во врската со надредена личност. ЗДРАВЈЕ: Може да ја истегнете ногата или да претрпите некој друг вид на повреда.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можно е да доживеете љубов на прв поглед. Добра комуникација со саканата личност. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со превозот. Постигнат договор или потпишан договор. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете лигави, поради што ќе си создавате проблеми во љубовната врска . РАБОТА: Можно е да добиете добра понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Доколку сте сами, можно е да сретнете некој кој истовремено ќе ве привлече и изнервира. РАБОТА: Работа во странство или бизнис со странска компанија. ЗДРАВЈЕ: Во многу добра здравствена состојба сте.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Вашите несигурности ќе испливаат на површина. Нема да ви биде пријатно, но може да испадне добро за вашиот љубовен живот. РАБОТА: Можни се кадровски промени на работа. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во некој што тукушто го запознавте и тоа ќе ве изненади. РАБОТА: Можни промени во работата, кои ќе бидат стресни, но кои ќе испаднат позитивни. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате можности да комуницирате со личност која ви се допаѓа, но веројатно ништо повеќе од тоа. РАБОТА: Ве очекува многу стресен ден, бидејќи ќе имате бројни обврски кои ќе ве оптоварат. ЗДРАВЈЕ: Имате деликатно здравје.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денес веројатно нема да имате многу шанси да доживеете љубов , но можно е да имате можности да флертувате. РАБОТА: Поволна финансиска состојба, но и импулсивно трошење на средствата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да ве привлече некој кој не ви одговара, бидејќи нема исти погледи кон светот. РАБОТА: Напнатост во односите со претпоставените и со какви било авторитети. ЗДРАВЈЕ: Невралгија или забоболка.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име