Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 30 октомври! Лавовите цветаат во љубовта, а Близнаците...

Дневен хороскоп за понеделник 30 октомври! Лавовите цветаат во љубовта, а Близнаците на полето на финансиите

1015
0

Дневен хороскоп за понеделник 30 октомври! Лавовите цветаат во љубовта, а Близнаците на полето на финансиите
ХОРОСКОП

Лавовите ќе се чувствуваат одлично и самоуверено, а тоа ќе ги направи уште попривлечни за сите со кои ќе дојдат во контакт.

ОВЕН
ЉУБОВ : Може да запознаете интересни луѓе, но тоа е се, бидејќи нема да напредувате многу во оваа сфера. РАБОТА: Лош ден за оние чија работа вклучува патување. ЗДРАВЈЕ : Чувствителни.

БИК
ЉУБОВ: Не сте заинтересирани да имате конвенционална врска и најмногу ќе ве привлекуваат необични личности. РАБОТА: Ќе имате проблем да наметнете авторитет. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе размислувате за заеднички живот со саканата личност, бидејќи тоа е она што најмногу го сакате во моментов. РАБОТА: Лесно може да напредувате финансиски. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Нема да има многу уживање во љубовниот живот, но доколку веќе сте во врска, партнерот ќе биде посветен. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате одлично и самоуверено, што ќе ве направи уште попривлечни за сите со кои ќе стапите во контакт. РАБОТА: Криза во кариерата и блокада од повисоките власти. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да се заљубувате во познати личности или оние кои се надвор од вашата лига. РАБОТА: Успех во се што вклучува самопрезентација или презентација. ЗДРАВЈЕ: Аритмија.

ВАГА
ЉУБОВ: Нереалните очекувања можат да ве направат незадоволни. Ќе бидете љубоморни без причина. РАБОТА: Внимавајте како се справувате со туѓите пари. ЗДРАВЈЕ: Дигестивни проблеми.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Се наоѓате во исклучително динамичен период, па деновиве може да има некои позитивни движења во оваа сфера. БИЗНИС: Избегнувајте ризични инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можете да остварите нови контакти и да запознаете најмалку две лица кои ќе ве интересираат. РАБОТА: Ќе се занимавате со правни прашања кои ќе бараат ваше внимание. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Денешниот ден нема да биде особено поволен за вашиот љубовен живот, бидејќи ќе се чувствувате емотивно изолирани и блокирани. РАБОТА: Успех во издаваштвото и правните работи. ЗДРАВЈЕ: Можна инфекција.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Може да започнете романса со некој нов или барем да сакате, дури и ако веќе сте во врска. РАБОТА: Мало влошување на околностите во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе имате криза во љубовниот живот, бидејќи сте склони кон депресија и негативни мисли. РАБОТА: Проблем со подредените и генерално напорна работа или деградација на работа. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име