Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 25 декември! Овенот открива тајни, Вагите во емотивен...

Дневен хороскоп за понеделник 25 декември! Овенот открива тајни, Вагите во емотивен тобоган, а само Скорпиите…

3943
0

Дневен хороскоп за понеделник 25 декември! Овенот открива тајни, Вагите во емотивен тобоган, а само Скорпиите…

Почетокот на новата недела ќе биде особено интересен за родените во знакот Девица и Бик.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е некои тајни да испливаат на површина и да ја загрозат хармонијата во врската или да ве оптоварат гласини за личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Најдобро работите кога имате одврзани раце. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


БИК
ЉУБОВ: Сигурно ќе имате можност да најдете љубов или да уживате во тоа што сте со саканата личност, со се што тоа подразбира. РАБОТА: Денес нема да се чувствувате како работа. ЗДРАВЈЕ: Зголемен апетит.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во сферата на врските. Ако веќе сте во врска, можна е тепачка, а ако сте сами, може да ве привлече личност која носи униформа. РАБОТА: Можно службено патување. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Денеска ви е особено лесно да будите емоции, што е меч со две острици. РАБОТА: Верувате само во сопствените способности. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе ве опсипуваат комплименти, но ништо конкретно нема да се случи во оваа сфера. РАБОТА: Ќе ве интересира само забава, љубов и секакви уживања. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денеска можете да доживеете нешто што ќе ве потресе. РАБОТА: Треба подобро да ги искористите своите способности и да не се плашите да заземете лидерска позиција. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе има емотивни подеми и падови, особено ако не сте во стабилна врска. РАБОТА: Можни се мали промени во работата и кариерата и профит од недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе забележите дека сите што ќе ги сретнете се заинтересирани за вас. Вашиот сексапил денес е особено нагласен. РАБОТА: Добар ден за работа, очекувајте зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ве привлекуваат луѓе кои се некако егзотични, или оние со кои не можете да имате отворена, туку само тајна врска. РАБОТА: Ќе склучите поволен договор. ЗДРАВЈЕ: Контролирајте го апетитот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Не се задоволувате со површни знаци на наклонетост, туку барате некој кој вистински ќе биде посветен. РАБОТА: Пари од се што вклучува ризик или образование. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ако веќе не соработувате со вашиот избраник, тогаш можеби ќе ви се допадне некој со кој работите. РАБОТА: Зборовите и комуникацијата се вашите адути и ќе ви донесат успех денес. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РИБА
ЉУБОВ: Не ја игнорирајте личноста со која сте, бидејќи денес ќе бидат многу страсни и расположени за љубов. РАБОТА: Ова е време да ги искористите сите сили и да се придвижите кон целта. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име