Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 22 април! Девицата ќе флертува со колега, додека...

Дневен хороскоп за понеделник 22 април! Девицата ќе флертува со колега, додека овој знак го чека ненадејна добивка

579
0

Дневен хороскоп за понеделник 22 април! Девицата ќе флертува со колега, додека овој знак го чека ненадејна добивка

Вагите денес нема да имаат среќа во љубовта, но на работа ги очекува пријатно изненадување. Можно е да добијат некаков бонус или неочекувани пари.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да доживеете кратка афера на патување или љубов со некој кој живее во странство. РАБОТА: Работа во група, но и проблеми во ваквиот начин на работа. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете ориентирани кон дружење и слободни врски, никогаш сериозни комбинации. БИЗНИС: Доцнење и одолговлекување во однос на правните работи како и партнерската работа. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Најмногу ќе ве возбудува она што е ново и необично, поради што следи незадоволство во постојаната врска. РАБОТА: Може да започнете сопствен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Повреда на ногата.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени и денот ќе ви биде исполнет со смеа. Вашата непосредност и духовитост ќе бидат неодоливи. РАБОТА: Сè уште можни се промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете повлечени и мистериозни. Доза на гламур ќе ви донесе повеќе можности. РАБОТА: Ќе се вратите или треба да се вратите на некоја работа за која мислевте дека е завршена. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе се зближите со некој со кој работите. Можно е флертување и генерално пријатно поминување со колегите. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој има врска со креативноста. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


ВАГА
ЉУБОВ: Неповолна ситуација во оваа сфера. Доколку воопшто сте незадоволни од вашата врска, можен е раскин. РАБОТА: Можно е да добиете некаков бонус или ненадејна добивка. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е некој со кој работите да ви се допадне. Можна е и краткотрајна тајна афера. РАБОТА: Доколку барате нова работа во овој период, можете полесно да ја најдете. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е несекојдневно искуство. Ќе пробате нешто што не сте го пробале досега и со некој со кој не би очекувале да биде. БИЗНИС: Продолжува истиот тренд на промени и нестабилност. ЗДРАВЈЕ: Нерасположение.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Љубовта е можна со некој од вашиот круг на пријатели или со некој што сте го запознале на социјалните мрежи. РАБОТА: Проблеми за оние кои се занимаваат со логистика. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе уживате во позитивен тренд во оваа сфера од животот. Лесно ќе постигнете блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Успех во трговијата, транспортот и врските. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Доколку веќе сте во врска, можно е да се одлучите за привремена разделба, да се одморите еден од друг. РАБОТА: Се уште сте во поволна фаза за промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име