Дома Uncategorized @mk Дневен хороскоп за понеделник, 17 јуни! ! Девиците ги следи флерт на...

Дневен хороскоп за понеделник, 17 јуни! ! Девиците ги следи флерт на работа – Близнаците имаат огромен успех!

2702
0

Дневен хороскоп за понеделник, 17 јуни! ! Девиците ги следи флерт на работа – Близнаците имаат огромен успех!

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас и дознајте како ѕвездите го фаворизираат вашиот хороскопски знак.

ОВЕН

ЉУБОВ: Ќе бидете ориентирани кон дружење и слободни, недефинирани врски. БИЗНИС: Доцнење и одолговлекување во врска со финансиските работи, како и во однос на партнерската работа и склучувањето договори. ЗДРАВЈЕ: Можна повреда.

БИК

ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој со кој работите или некој што ќе го запознаете преку работа. РАБОТА : Доколку барате нова работа, постои можност да ја најдете во овој период. ЗДРАВЈЕ: Имате променливо здравје.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Можно е да имате кратка афера на патување или да се заинтересирате за некој што штотуку сте го запознале. РАБОТА: Работата во група или со групи луѓе ќе ви донесе одреден успех. ЗДРАВЈЕ: Дијареа.

РАК

ЉУБОВ : Денеска ќе бидете во добро расположение. Можно е со избраната личност да правите долгорочни планови. РАБОТА: Сè уште се можни промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.

ЛАВ

ЉУБОВ: Повеќе сте фокусирани на некои други области од животот, но тоа не значи дека нема да го привлечете вниманието на другите. РАБОТА: Ќе ви се зголеми популарноста, па ова е поволен ден за самопретставување. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Можно е флертување со некој со кој работите, можеби дури и со некој кој е ваш надреден на работа. РАБОТА: Успех во секоја работа поврзана со техника и технологија. Промена. ЗДРАВЈЕ: Болести предизвикани од стрес.

ВАГА

ЉУБОВ: Неповолна ситуација во оваа сфера, нестабилност на врските и можен раскин на оние кои веќе се во врска. РАБОТА: Ќе имате посериозни административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе бидете незадоволни од моменталната ситуација и можно е да направите некој погрешен потег од фрустрација. БИЗНИС: Трендот на промени и нестабилност продолжува. ЗДРАВЈЕ: Можна ненадејна болка.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Во овој период она што е највозбудливо за вас е она што е ново и свежо. Поволен период само за оние кои се слободни и бараат нова љубов. РАБОТА: Може да започнете сопствен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Можно е преку член на семејството да запознаете личност која ќе ви се допадне. РАБОТА: Проблеми во работниот процес. Ќе имате премногу работа, што ќе предизвика замор. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Поволен ден за оние кои се веќе во врска. За останатите веројатно нема да се случи ништо важно. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА

ЉУБОВ: Лесно ќе постигнете комуникација со личноста која ви се допаѓа, но не и емотивна блискост. РАБОТА: Успех во трговијата, транспортот и врските. ЗДРАВЈЕ: Во стабилна здравствена состојба сте.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име