Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 10 јуни! По водолиите следи интересна средба –...

Дневен хороскоп за понеделник 10 јуни! По водолиите следи интересна средба – Јарците во финансиска загуба!

2960
0

Дневен хороскоп за понеделник 10 јуни! По водолиите следи интересна средба – Јарците во финансиска загуба!

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас и дознајте што му подготвуваат ѕвездите за вашиот знак.

ОВЕН

ЉУБОВ: Можно е на некои членови од вашето семејство да не им се допадне вашиот избор за љубовен партнер . РАБОТА: Ќе доживеете назадување во оваа сфера, а можеби и ќе направите неколку чекори назад. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК

ЉУБОВ: Можна физичка интимност, но не и поврзаност на подлабоко и емотивно ниво. Кратка афера. РАБОТА: Поволен ден за оние кои професионално се занимаваат со спорт. ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе бидете невообичаено повлечени поради околности или расположение, што нема да ве остави без можност за љубов. РАБОТА: Проблеми во работниот процес, ќе се соочите со предизвик. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК

ЉУБОВ: Ќе ве привлекуваат образованите и оние од кои генерално има што да научите и во чие друштво ќе ви се прошират хоризонтите. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на малку повисоко ниво. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ

ЉУБОВ: Доколку веќе сте во врска, можно е да планирате романтично патување. Ако не, може да сретнете некој на патувањето. РАБОТА: Ќе бидете многу зафатени, се ќе се случува како филм со брз ритам. ЗДРАВЈЕ: Стресот лошо влијае на вашето здравје.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој воопшто не е по ваш вкус. Поради недостаток на подобри можности, ќе бидете во искушение да кажете да. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Денеска може да очекувате нестабилност и негативна енергија во љубовниот живот. РАБОТА: Ќе се занимавате со логистика или администрација, внимавајте да не згрешите. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој од минатото, што ќе ве натера да ги запоставите оние кои ве сакаат сега. РАБОТА: Проблеми со луѓе кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ова е малку поволен ден за вас кога станува збор за љубовта. Можете лесно да ја обновите мината љубов. РАБОТА: Ќе се занимавате со приватен бизнис или ќе сакате да започнете сопствен бизнис . ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Можно е да имате проблеми во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. Можеби нема да добиете одговор на порака или повик. РАБОТА: Можеби ќе добиете мала сума на пари. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Можете да остварите контакти со интересни луѓе, на социјалните мрежи и воопшто во виртуелниот свет. РАБОТА: Можно е да не ги исполните целите кои сте ги поставиле. ЗДРАВЈЕ: Проблем со синусите.

РИБА

ЉУБОВ: Можни се вести за некој што ви се допаѓа. Ќе бидете несреќни затоа што вашата сакана личност е недостапна. РАБОТА: Можна е промена на работното место или промена на работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име