Дома Живот Дневен хороскоп за петок 6 октомври! Овенот ќе биде особено привлечен, Девиците...

Дневен хороскоп за петок 6 октомври! Овенот ќе биде особено привлечен, Девиците ќе имаат прилив на пари, а Стрелците ненадејна љубов

856
0

Дневен хороскоп за петок 6 октомври! Овенот ќе биде особено привлечен, Девиците ќе имаат прилив на пари, а Стрелците ненадејна љубов

Многу хороскопски знаци денес ќе забележат важни промени кога станува збор за љубовта.

ОВЕН
ЉУБОВ: Вашата енергијаќе фасцинира, ќе бидете многу привлечни, особено Овен во средна возраст. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со приватното претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БИК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој можеби е надвор од вашата лига, или барем ќе верувате дека е. РАБОТА: Зголемен обем на работа, а можете лесно да најдете работа доколку ја барате. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе излезете или ќе патувате и ќе се опуштите, што е одлична можност да се забавувате и да пронајдете љубов. РАБОТА: Ќе размислувате за некои правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

РАК
ЉУБОВ: Подобрата комуникација ќе доведе до нови контакти или стабилизирање на љубовниот живот. РАБОТА: Можни мали промени и подобра состојба во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можно е да ве интересира некој што спортува. РАБОТА: Успех на професионалните спортисти и оние кои работат во војската. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби нема ни да се обидете да се справите со љубовниот живот бидејќи ќе ве обземат деловни обврски. РАБОТА: Прилив на пари и подобрување на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој што сте го запознале преку пријател. РАБОТА: Ќе имате можности за напредување во кариерата или некои одлични идеи како тоа да го остварите. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на уринарниот тракт.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во љубовта ќе имате сосема опуштена ситуација, без разлика дали имате партнер или не, веќе ќе се појават можности. РАБОТА: Поволен период за оние кои се занимаваат со јавно занимање. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да доживеете ненадејна љубов или, доколку сте во врска, партнерот да ви приреди пријатно изненадување. БИЗНИС: Поволен ден за оние кои имаат партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да флертувате со луѓето со кои работите, но внимавајте да не си создадете проблем на работа. РАБОТА: Поволен ден за оние кои работат во ИТ секторот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Партнерот пријатно ќе ве изненади. Можеби ќе добиете подарок или изјава за љубов. Доколку сте слободни, ќе имате можности за флертување. РАБОТА: Успех на оние кои работат за странци. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе имате можност да комуницирате со повеќе луѓе кои сите ви се допаѓаат. РАБОТА: Ќе имате многу работа, а вашиот ентузијазам ќе ви помогне да постигнете се. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име