Дома Живот Дневен хороскоп за петок 29 септември! Тајна љубов ги чека Раковите, проблеми...

Дневен хороскоп за петок 29 септември! Тајна љубов ги чека Раковите, проблеми на работа за Скорпиите

790
0

Дневен хороскоп за петок 29 септември! Тајна љубов ги чека Раковите, проблеми на работа за Скорпиите
Секој хороскопски знак ќе има најголем фокус во љубовната сфера, иако се препорачува да се внимава и на здравствената состојба.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе имате добри можности, особено ако одите на место за забава, каде што лесно ќе најдете љубов. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со образованието. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК
ЉУБОВ: Избраната личност ќе биде расположена и заинтересирана за љубов, поради што ќе можете да уживате во неа. РАБОТА: Ќе имате можност да работите нешто што ви се допаѓа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Иако ќе има можност за љубов, таа ќе ви избега, што многу ќе ве фрустрира. БИЗНИС: Вашата елоквентност и сладок разговор ќе ви помогнат во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РАК
ЉУБОВ: Можна тајна љубов или тајна љубов. БИЗНИС: Успех за оние кои се занимаваат со креативна работа од секаков вид, забава и убавина. ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е детоксикација.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете посоцијални од вообичаено, поради што сигурно ќе остварувате нови контакти, но и ќе страдате поради некои ваши избори. РАБОТА: Можно е да имате проблеми. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Прекинот во комуникацијата со личност која ви се допаѓа ќе доведе до стагнација во оваа сфера од животот. РАБОТА: Можно е да имате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете уште поемотивни од вообичаено, што ќе ви го отежне задоволството. РАБОТА: Нема промени на полето на работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во овој период немате апсолутно никакви проблеми во љубовниот живот. РАБОТА: Проблем со подредените и стагнација во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Во овој период можна е љубов на пат или романтично патување со некој во кој сте во врска. РАБОТА: Тешкотии во партнерскиот бизнис и помали правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Влеговте во помирни води кога се во прашање врските, повеќе нема да страдате од несакани промени. РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со некои грижи, пред се поврзани со парите. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можна е афера со некој од вашиот круг на пријатели, особено ако сте женска припадничка на знакот. РАБОТА: Можеби имате правни потешкотии. ЗДРАВЈЕ: Проблем со мочниот меур.

РИБА
ЉУБОВ: Нема да има добри прилики, или ќе нападнете на некој кој е многу постар од вас, или кој не е ваш тип. РАБОТА: Ако очекувате прилив на пари, ќе мора да бидете трпеливи. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име