Дома Живот Дневен хороскоп за петок 24 мај! Вагите сакаат личност која носи униформа,...

Дневен хороскоп за петок 24 мај! Вагите сакаат личност која носи униформа, водолиите трошат многу, а еве некој што боледува од алергии

2696
0

Дневен хороскоп за петок 24 мај! Вагите сакаат личност која носи униформа, водолиите трошат многу, а еве некој што боледува од алергии

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, а влеговме во сезоната на Близнаци. Дознајте како ѕвездите го фаворизираат вашиот хороскопски знак.

ОВЕН

ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу нервозни и може да доживеете стрес кој нема да ве расположи за љубов. РАБОТА: Можно е да погрешите на работа. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

БИК

ЉУБОВ: Добра комуникација со избраната личност. Ќе ги испеглате недоразбирањата и ќе уживате во хармонијата. РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со превоз. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Можно е да се заљубите во пријател, но ќе се посомневате дека чувствата не ви се возвраќаат. РАБОТА: Ќе имате впечаток дека не можете да се покажете и докажувате. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК

ЉУБОВ: Ќе се трудите да зборувате за чувствата, но се може да испадне погрешно и не како што сте замислиле. РАБОТА: Сакате да заработувате, но што точно правите ќе биде помалку важно. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ЛАВ

ЉУБОВ: Сакате да постигнете физичка блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку се занимавате со манипулации со пари. Избегнувајте секаков ризик. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Можно е конечно да имате некои подобри можности за љубов или барем за флерт. РАБОТА: Ќе наидете на пречки, пред се поради нерешениот статус. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВАГА

ЉУБОВ: Може да ви се допадне некој што носи униформа . РАБОТА: Во овој период најважно ви е да обезбедите материјална сигурност и можност за уживање. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Може да дојде до ескалација на проблеми во љубовната врска, недоразбирања или расправии. РАБОТА: Можни се административни проблеми или проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе присуствувате на голем собир на кој ќе запознаете барем една личност која ќе ве привлече. РАБОТА: Ви недостасува енергија и ентузијазам. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Треба да внимавате работите да не одат во погрешна насока, доколку веќе сте во врска. РАБОТА: Можно е да има промени во вашата кариера. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за пријателство, а романтичните врски ќе бидат на втор план. РАБОТА: Парите ќе ги трошите импулсивно, за што наскоро ќе зажалите. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РИБА

ЉУБОВ: Денеска ќе имате можности да контактирате со личност која ви се допаѓа, но постои можност да слушнете лоши вести. РАБОТА: Можеби имате проблем со вашите подредени. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име