Дома Живот Дневен хороскоп за петок 22 март! Девица ја чекаат проблеми во врската,...

Дневен хороскоп за петок 22 март! Девица ја чекаат проблеми во врската, за Биковите недоразбирања на работа, а ова е поволен период за љубов

4327
0

Дневен хороскоп за петок 22 март! Девица ја чекаат проблеми во врската, за Биковите недоразбирања на работа, а ова е поволен период за љубов

Денес е поволен ден за Овенот да направи долгорочни љубовни планови и да преземе сериозни чекори.


ОВЕН
ЉУБОВ: Поволен ден за правење долгорочни планови и сериозни чекори. Можно е да се вратите кај некој од минатото. РАБОТА: Ќе се чувствувате блокирани. Финансиски тешкотии. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БИК
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми, особено ако сте во долга врска или брак, бидејќи вашиот партнер ќе биде нерасположен. РАБОТА: Можно е да имате несогласување со претпоставен. ЗДРАВЈЕ: Полошо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можеби размислувате за промена , бидејќи розите не ви цветаат. РАБОТА: Ќе бидете несреќни затоа што работите во многу лоши услови или работите работа што не ја сакате. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на други области од животот и нема да имате време за љубов. РАБОТА: Можни се промени кои ќе повлечат многу поголема одговорност. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЛАВ
ЉУБОВ: Вашиот вроден оптимизам денес ќе биде попривлечен од кога било, бидејќи сите останати ќе бидат прилично лошо расположени. РАБОТА: Можно е да доживеете одредена стагнација. ЗДРАВЈЕ: Послаба виталност.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можни се навистина поголеми проблеми, дури и ако сте во хармонична врска. РАБОТА: Блокада, особено ако се занимавате со приватен бизнис или со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е детоксикација.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес малку ќе размислувате за љубовта, бидејќи ќе бидете оптоварени со проблеми од другите сфери на животот. РАБОТА: Можеби сепак имате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира љубовта, но работите нема да се одвиваат онака како што сакате. РАБОТА: Непредвидени ситуации и штети. Можеби ќе треба да позајмите пари. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нема да имате преголема среќа во љубовта. РАБОТА: Не се нервирајте поради моменталната неповолна ситуација, туку почекајте подобро време. ЗДРАВЈЕ: Грижете се повеќе за вашето здравје.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Во моментов ви е важно да оставите добар впечаток, но не ви е лесно. РАБОТА: Зголемени трошоци и проблеми во делот на финансиите. Подобро да заштедите. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Во моментов не сте во најповолна фаза за љубов, но сепак сте во подобра ситуација од другите. РАБОТА: Можеби ќе треба да се справите со правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете затворени за нови луѓе, незаинтересирани за флерт и познанства. РАБОТА: Претходниот ден поминавте низ различни искушенија и тој негативен тренд ќе продолжи. ЗДРАВЈЕ: Влошување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име