Дома Живот Дневен хороскоп за петок 17 ноември! Скорпиите одат на се или ништо,...

Дневен хороскоп за петок 17 ноември! Скорпиите одат на се или ништо, на Близнаците им недостасува возбуда, а кога се парите во прашање…

3729
0

Дневен хороскоп за петок 17 ноември! Скорпиите одат на се или ништо, на Близнаците им недостасува возбуда, а кога се парите во прашање…

Што се однесува до деловниот и паричниот ден, овој петок не е многу погоден за ниту еден хороскопски знак.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Не ја знаете средината, поради што не е лесно да се биде со вас. БИЗНИС: Доцна ќе сфатите дека не сте инвестирале во она што треба да го имате и може да изгубите пари . ЗДРАВЈЕ: Уринарни инфекции.

БИК
ЉУБОВ: Страсни сте, но пасивни. Вие не сте личност која дејствува брзо, па можностите можат да пропуштат дури и кога чувствата се присутни . РАБОТА: Можна загуба на работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Копнеете по мали возбудувања. РАБОТА: Можеби имате идеја да работите со групи луѓе или нешто што вклучува социјален ангажман. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК
ЉУБОВ: Срамежливи сте и затоа често останувате незабележани, особено со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Промени или грижи за недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Послаб имунитет.


ЛАВ
ЉУБОВ: На оние кои се заинтересирани за вас треба да им биде јасно дека не паѓате на банални комплименти. РАБОТА: Блокада или некоја пречка. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: На Девиците често им доаѓа бракот, бидејќи внимателно го избирате партнерот. Треба да бидете уште повнимателни од вообичаено. РАБОТА: Позитивниот тренд во оваа сфера продолжува. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Прекрасни сте, но не ви е лесно отворено да покажете наклонетост, што ќе ви го отежне воспоставувањето на перспективна врска. РАБОТА: Ќе имате финансиски грижи. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Не сакате ништо половично и затоа не ви е лесно да пронајдете личност за себе. Сакаш се или ништо. РАБОТА: Можеби ќе наидете на повеќе пречки. ЗДРАВЈЕ: Имате многу енергија.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Вие сте рационална личност и секој што е разумен и ја има на ум пошироката слика лесно ќе се разбере со вас. РАБОТА: Мора да бидете трпеливи, бидејќи нема се да оди во најдобар ред. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ценете ја кога другите ја препознаваат мисловната природа во вас и длабочината на чувството што го поседувате, а кое не е лесно да се согледа. РАБОТА: Не позајмувајте пари. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Се решавате преку пријателски разговор, но само додека партнерот нема премногу очекувања и не врши притисок. РАБОТА: Нема промени или специјални настани. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Чекате да ви се случат работи наместо активно да се стремите кон тоа што сакате да се случи. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име