Дома Живот Дневен хороскоп за петок 13 октомври! Раковите се популарни на работа, Биковите...

Дневен хороскоп за петок 13 октомври! Раковите се популарни на работа, Биковите ги заведуваат луѓето со зборови, а еве на кого му треба одмор

564
0

Дневен хороскоп за петок 13 октомври! Раковите се популарни на работа, Биковите ги заведуваат луѓето со зборови, а еве на кого му треба одмор

Месечината, најбрзо подвижната планета, влезе во Вага и донесе добри вести за Вагите, Близнаците и Водолиите.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ова е период во кој можете да се надевате на позитивен развој на настаните, реализација на љубов и задоволство. БИЗНИС: Успех или профит од партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете особено шармантни во комуникацијата. Ќе имате способност да ги заведувате другите само со зборови. БИЗНИС: Вашето чувство за убавина ќе ви даде предност во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Во овој период сте многу емпатични, успевате да чувствувате многу за другите, но тешко ви е да чувствувате многу само за една личност. РАБОТА: Грешки и невнимание. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК
ЉУБОВ: Добра комуникација со избраната личност и воопшто со секој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе бидете многу популарни, што можете одлично да го искористите во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Денеска вашето расположение ќе биде многу променливо, но не го обвинувајте партнерот за тоа. БИЗНИС: Ќе имате успех во секој бизнис кој бара сила или лидерство. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Со оглед на тоа што сте особено привлечни во овој период, лесно ќе придобиете кого сакате. РАБОТА: Ќе напредувате во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Треба само да покажете интерес за личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можни проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Постои можност да запознаете некој кој има врски со странство, а кој многу ќе ви се допадне. РАБОТА: Добивка од недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Лоша комуникација и недоразбирања. Можно е гласините да ја дестабилизираат вашата врска. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој вклучува убавина. ЗДРАВЈЕ: Ви треба повеќе одмор.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе фантазирате за некој кој можеби воопшто не е достапен или не е онаков каков што мислите дека е. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде невообичаено висок. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Лесно ќе воспоставите контакт и интимност со луѓе од спротивниот пол, но долгорочно ќе имате проблеми со одржување на хармонијата. БИЗНИС: Поволен период за уметниците. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Постои можност да се заљубите во некој кој воопшто не е за вас. РАБОТА: Неодговорност на претпоставените, но самите ќе ја одложите работата, што не е својствено за вас. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име