Дома Живот Дневен хороскоп за петок 10 ноември! Биковите добиваат пари, Девиците романтични, а...

Дневен хороскоп за петок 10 ноември! Биковите добиваат пари, Девиците романтични, а еве кој флертува со колегите

1747
0

Дневен хороскоп за петок 10 ноември! Биковите добиваат пари, Девиците романтични, а еве кој флертува со колегите

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, со влегување на Меркур во Стрелец, што значи дека носи позитивен пресврт за Стрелец, Лав и Овен.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа, со помош на пријател или на некое место за забава. РАБОТА: Можни се мали промени. ЗДРАВЈЕ: Мигрена.

БИК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој со кој често доаѓате во контакт, но порано сте го гледале како пријател. РАБОТА: Можна мала финансиска добивка, особено од недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Водите интензивен живот, особено на социјалните мрежи, а можно е на тој начин да остварите важни познанства. РАБОТА: Ќе се впуштите во нови проекти. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

РАК
ЉУБОВ: Ако досега не сте ја нашле љубовта, нема да ја најдете ниту денес. РАБОТА: Ќе размислувате за промена, бидејќи професионалната ситуација ве фрустрира, но нема да успеете. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период ве краси привлечност која никого не остава рамнодушен. РАБОТА: Можни проблеми за оние кои работат во странство или патуваат. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете романтични и подготвени за авантура, но генерално не заинтересирани за сериозни комбинации. РАБОТА: Промени во кариерата или проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе стекнете нови пријатели или ќе влезете во нов социјален круг, каде што ќе има повеќе потенцијални можности. БИЗНИС: Може да добиете поддршка од околината за вашите бизнис идеи. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете комуникативни и отворени, што ќе создаде добри шанси да доживеете нешто убаво. РАБОТА: Вашите оперативни вештини ќе бидат на високо ниво. ЗДРАВЈЕ: Кивање.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе запознаете некоја привлечна , но со која е тешко да постигнете стабилна врска, или ќе ви биде невозможно во овој период. БИЗНИС: Избегнувајте импулсивни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе флертувате со колегите и со сите со кои ќе дојдете во контакт, а тие ќе флертуваат со вас. РАБОТА: Ќе имате успех доколку се занимавате со убавина или туризам. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе попаднете на некој што ви е многу привлечен. БИЗНИС: Проблеми со секој обид за договор или склучување договор. ЗДРАВЈЕ: Влошување.

РИБА
ЉУБОВ: Подобро да немате големи очекувања, бидејќи ништо значајно нема да се случи. РАБОТА: Трошите премногу, иако можеби вашите вложувања се оправдани. Сепак, обидете се да заштедите. ЗДРАВЈЕ: Добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име