Дома Живот Дневен хороскоп за петок 10 мај! Раковите ќе ги привлекува нова личност,...

Дневен хороскоп за петок 10 мај! Раковите ќе ги привлекува нова личност, а овој знак ќе има сериозни здравствени проблеми

4612
0

Дневен хороскоп за петок 10 мај! Раковите ќе ги привлекува нова личност, а овој знак ќе има сериозни здравствени проблеми

Деловните и здравствените околности нема да одат добро со многу знаци.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак:


ОВЕН
ЉУБОВ: Би можеле да ги повредите емоциите на вашата избраничка, бидејќи денес ќе бидете бесчувствителни. РАБОТА: Ќе имате финансиски проблеми бидејќи парите ќе ги трошите импулсивно. ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

БИК
ЉУБОВ: Позитивните околности и вашето расположение ќе придонесат да имате повеќе можности за љубов. РАБОТА: Можни проблеми во финансиската сфера, може да изгубите или изгубите пари. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Добра комуникација со избраната личност која денеска ќе биде особено емотивна. БИЗНИС: Грешки поради невнимание и проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.


РАК
ЉУБОВ: Ако сте слободни, ќе ви се допадне некој сосема нов. Во љубовта ќе барате возбуда. РАБОТА: Можни се административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Никој нема да може да ви го привлече вниманието, бидејќи деновиве воопшто не сте расположени за љубов. БИЗНИС: Може да постигнете резултати во работата со недвижнини. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да се сомневате во верноста на партнерот поради нешто што ќе го слушнете. РАБОТА: Редовниот готовински тек наеднаш ќе се зголеми. Неочекувана добивка. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој нема лесно да се победи, бидејќи таа личност е многу популарна и пребирлива. РАБОТА: Ќе се соочите со бројни проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Јадете помалку шеќер.


СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во љубовта најважни ќе ви бидат допирите и физичкиот контакт. РАБОТА: Може да имате некои непланирани трошоци кои ќе ве загрижат за вашата финансиска состојба. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да започнете заеднички живот со партнерот или барем да разговарате за оваа можност. РАБОТА: Нема да бидете особено задоволни од вашата деловна ситуација. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Претежно само ќе флертувате, или ќе комуницирате со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можни промени, особено ако се занимавате со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ништо нема да ве инспирира, но не грижете се, тоа е само фаза која наскоро ќе помине и ќе имате шанса повторно да бидете заљубени. РАБОТА: Можни недоразбирања со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Несигурноста ќе ве спречи да оставите поволен впечаток кај личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можни грешки од административна природа или во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име