Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 29 август! Раковите ја следат страста, додека Близнаците...

Дневен хороскоп за вторник, 29 август! Раковите ја следат страста, додека Близнаците ќе имаат генијални деловни идеи

1130
0

Дневен хороскоп за вторник, 29 август! Раковите ја следат страста, додека Близнаците ќе имаат генијални деловни идеи

Денешниот ден можеби нема да им донесе љубов на Раковите, но ќе донесе страст, додека на работа тие ќе бидат носители на промените…

ОВЕН
ЉУБОВ: Неповолните околности или лошите избори ќе придонесат за појава на проблеми. РАБОТА: Ќе имате правни потешкотии. ЗДРАВЈЕ: Синузитис и општа чувствителност на дишните патишта.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да ви се развијат чувстваза некој што живее во странство или некој што ќе го сретнете на патување. РАБОТА: Можеби ќе добиете можност да работите во владина фирма. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Нема да можете да имате отворен однос со личноста која ви се допаѓа, па или ќе ги криете чувствата. РАБОТА: Ќе имате брилијантни идеи, особено кога се во прашање финансиитево прашање. ЗДРАВЈЕ: Премногу се туркате.

РАК
ЉУБОВ: Денешниот ден можеби нема да донесе љубов, но може да донесе страст. РАБОТА: Вие сте агентот на промените. Можеби ќе започнете сопствен бизнис и ќе се занимавате со некои правни прашања поврзани со него. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Неделен хороскоп од 28 август до 3 септември. 2023 година!


ЛАВ
ЉУБОВ: Вашата привлечност ќе биде впечатлива, поради што ќе имате повеќе можности за љубов. РАБОТА: Можно е да се занимавате со логистика, а ова секако е важен период за оние кои се занимаваат со транспорт. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Партнерот ќе се соочи со проблеми и најверојатно ќе биде целосно преокупиран со настани. Нема да има можност за љубов и уживање. РАБОТА: Ќе се занимавате со правни или административни работи. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе запознаете помлади луѓе и ќе имате среќа да стапите во контакт со луѓе во униформа, како што се полицајци и војска. РАБОТА: Успех во менаџментот и во деловното организирање воопшто. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Се уште сте во одлична фаза за љубовта, но таа нема да трае вечно затоа треба да ги искористите вашите можности. БИЗНИС: Добивка од партнерски и партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Во стабилна здравствена состојба сте.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нема да имате реални можности за љубов бидејќи нема да се занимавате премногу со оваа сфера од животот. РАБОТА: Ќе бидете загрижени за се што може да претставува прекршување на правилата или прописите на работа. ЗДРАВЈЕ: Малку проблеми со имунитетот или стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој со кој работите или некој со кој ќе имате деловен контакт. РАБОТА: Нестабилност. Можно е криза во компанијата во која работите, која влијае на вашата перспектива. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ова е добар период за оние кои бараат афера, возбуда, кратка врска, но не и за оние кои бараат вистинска љубов или стабилност во љубовта. РАБОТА: Можни се проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБИ
ЉУБОВ: Во врската ќе се акумулира негативна енергија, што може да доведе до сериозен раздор. РАБОТА: Може да згрешите поради недостаток на самодоверба. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име