Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 26 септември! Кармичка љубов ги чека Близнаците, неочекувани...

Дневен хороскоп за вторник, 26 септември! Кармичка љубов ги чека Близнаците, неочекувани трошоци за Скорпиите, а Јарците особено ќе уживаат

948
0

Дневен хороскоп за вторник, 26 септември! Кармичка љубов ги чека Близнаците, неочекувани трошоци за Скорпиите, а Јарците особено ќе уживаат

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Доколку сте во врска, можни се недоразбирање во врската или проблеми поради недостаток на такт. РАБОТА: Нема да можете да го постигнете планираното бидејќи ќе бидете апатични. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Нови контакти или флертпреку социјалните мрежи. Можна е и недефинирана врска со пријател. РАБОТА: Плоден период за оние кои се занимаваат со право. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе доживеете кармичка љубов или некои подлабоки емоции со кои нема да знаете како да се справите. РАБОТА: Одложување на некои договори или исполнување на договори. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој кој не е заинтересиран за вас. Ќе ве привлекуваат оние со кои можете да имате само платонска врска. РАБОТА: Административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Ментална чувствителност.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете флертувачки, можеби и премногу. Нема да ви биде гајле со кого ќе флертувате, па може да се случи да се работи за некој кој е веќе фатен. РАБОТА: Ќе работите со полно работно време. ЗДРАВЈЕ: Температура.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе комуницирате со некој што ви се допаѓа, но нема да имате можност за физички контакт. РАБОТА: Вашата работна позиција ќе биде недефинирана. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Сакајте со некој познат и важен, можеби дури и со некој кој е ваш претпоставен или на позиција на авторитет. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете донекаде незадоволни од љубовниот живот и можеби ќе направите нешто за малку да ги размрда работите. РАБОТА: Можни неочекувани трошоци. ЗДРАВЈЕ: Проблем со тироидната жлезда.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе доживеете убави моменти со саканата личност. Ако сте сами, ќе имате добри можности за љубов. РАБОТА: Успешна работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Може да се случи да ви се допадне некој кој живее далеку или е недостапен поради некоја друга причина. РАБОТА: Подобрување на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Лошите околности или опкружување негативно ќе се одразат на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе мора да прифатите некои компромиси кои нема да ви бидат по вкус. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Ситуацијата во љубовниот живот ќе се подобри и ќе имате нови ветувачки контакти и познанства. РАБОТА: Можни се промени во оваа област од животот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име