Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 2 април! Лавовите копнеат за страст и возбуда,...

Дневен хороскоп за вторник, 2 април! Лавовите копнеат за страст и возбуда, Стрелците штедливи

2270
0

Дневен хороскоп за вторник, 2 април! Лавовите копнеат за страст и возбуда, Стрелците штедливи

Од сите хороскопски знаци, само Овенот ќе има успех на сите полиња.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе размислувате за љубовта , што на крајот ќе ве доведе до заљубување. РАБОТА: Можен помал приход во готовина. Вашата креативност ќе биде на завидно ниво. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Нема да добиете шанса да ги решите проблемите кои се појавија претходните денови. РАБОТА: Проблемите од другите сфери ќе ве спречат да се посветите на работата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да страдате, бидејќи ви е тешко емотивно да се поврзете со саканата личност. РАБОТА: Работа со групи луѓе или креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете премногу чувствителни за да бидете среќни. Може да се случи и нешто што ќе ви даде причина да бидете тажни. РАБОТА: Проблеми со луѓето со кои работите. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.


ЛАВ
ЉУБОВ: Повеќе ве интересираат страста и возбудата отколку трајната љубов. РАБОТА: Мало влошување на финансиската сфера, поради блокирање на протокот на пари и доцнење. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да се случи да се соочите со некои животни проблеми со партнерот и тоа да влијае на вашата врска. РАБОТА: Можни се проблеми доколку сте приватно лице. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете задоволни од љубовниот живот, бидејќи се случуваат многу нови и возбудливи работи. БИЗНИС: Проблеми во приватниот бизнис и семејниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Влегувате во период во кој ќе ве привлекуваат повеќе луѓе со кои имате професионален однос. РАБОТА: Нема да ги добиете парите што ги очекувате. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте тешка храна.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Не очекувајте да се случи нешто особено важно во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе бидете многу расипнички, за што може да се каете во иднина. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ова е неповолен ден, пред се поради тоа што ќе бидете емотивно затворени. Ако сте во врска, партнерот ќе се жали на тоа. РАБОТА: Можна е промена во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Почекајте подобро време за љубов бидејќи денес нема да имате среќа во оваа сфера. РАБОТА: Нема да бидете во склад со околностите и трендовите, кои можат да ви наштетат. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РИБА
ЉУБОВ: Вие сте магнетски привлечни. Ќе имате можност да доживеете љубов за која сте сонувале. РАБОТА: Можни промени во кариерата или промена на позицијата на работа. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име