Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 15 август! За Раковите љубовта се раѓа од...

Дневен хороскоп за вторник, 15 август! За Раковите љубовта се раѓа од пријателството, а за Скорпиите следува финансиска добивка

849
0

Дневен хороскоп за вторник, 15 август! За Раковите љубовта се раѓа од пријателството, а за Скорпиите следува финансиска добивка

Покрај Шкорпија, хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со пари се Овенот, но и Лавовите.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе остварите контакт со некој кој е исклучително харизматичен. РАБОТА: Ќе бидете мотивирани бидејќи ќе имате можност за добра заработка и зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

БИК
ЉУБОВ: Добро сте расположени. Личноста која ви се допаѓа ќе биде импресионирана од вашиот капацитет за задоволство. РАБОТА: Можно е да имате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе се заљубите во некој што е недостапен. РАБОТА: Во поволен период сте за духовна работа. Ќе бидете мрзеливи и ќе ви недостасува иницијатива. ЗДРАВЈЕ: Чувствителна психа.

РАК
ЉУБОВ: Можна нова љубовили љубов со некој од кругот на пријатели. РАБОТА: Можни ситни проблеми на полето на финансиите, но во спротивно вашата работна етика ќе биде многу висока. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

Најточниот неделен хороскоп за периодот од 14 до 20 август!


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате многу можности за љубов и ќе има многу страст во љубовниот живот, но можна е и нервоза. РАБОТА: Успех во приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни дишни патишта.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можни се некои проблеми во љубовниот живот. РАБОТА: Ова е период на иновации и можете да имате успех во се што е ново или поврзано со модерни технологии. ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста.

ВАГА
ЉУБОВ: Хармонија во врската и генерално позитивна атмосфера. Уживајте во овој поволен период за љубов. РАБОТА: Работа од дома или работа во недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да заминете на романтично патување со партнерот доколку сте во врска, или пак да доживеете романса додека патувате. БИЗНИС: Добивка од партнерство. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете сомнителни за се што прави или кажува партнерот. РАБОТА: Ако се занимавате со креативна работа, можете да постигнете многу, бидејќи ќе бидете полни со креативна енергија. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ви биде тешко да реализирате љубов, да воспоставите врска со избраната личност, во спротивно чувствата нема да изостанат. РАБОТА: Проблеми на работа поради лоши околности. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денот ќе биде поволен за вашиот љубовен живот. Ќе направите нешто за да ја осигурате вашата среќа. РАБОТА: Стрес на работното место и променливи работни услови. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБИ
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој е надвор од вашата лига, па за таа личност ќе можете само да фантазирате. РАБОТА: Успех во работата во медиумите, особено на телевизија и во филмската индустрија. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име