Дома Живот Викенд хороскоп од 26 до 28 јануари: Овен – доаѓа ЉУБОВ, еден...

Викенд хороскоп од 26 до 28 јануари: Овен – доаѓа ЉУБОВ, еден знак мора итно да ОДМAРА

1051
0

Викенд хороскоп од 26 до 28 јануари: Овен – доаѓа ЉУБОВ, еден знак мора итно да ОДМAРА

Вистинско мало шоу се случува на небото, а проверете што се подготвува за вашиот хороскопски знак овој викенд

Ѕирнете меѓу ѕвездите и видете што предвидуваат астролозите за деновите од викендот што следат.

За некои ќе биде возбудливо, малку стресно, но тоа не треба да ве обесхрабрува. Само бидете фокусирани и сè ќе оди токму како што сте замислиле.

Овен

Слободните претставници на знакот можат да го искористат својот шарм со чиста совест – пред вас се многу нови познанства, сосема е можно да се сретнете со вашата идна „друга половина“. Семејниот Овен треба повеќе да ги слуша сопружниците, да наоѓа начини да ги задоволи и да прави заеднички планови.

Бик

Биковите се многу уморни, па викендот е време кога треба да се препуштат. Оставете дел од работата на другите, изгради авторитет. Главната работа е да не ги изгубите нервите и да не се карате со колегите, а паузата за викенд ќе ви помогне да останете ладни од понеделник.

Близнаци

Близнаците ќе бидат како силен пламен, кој ќе ги привлече луѓето од спротивниот пол. Време е да излезете од вашата школка и малку да се забавувате. Сепак, не претерувајте и запомнете – нема промискуитет или канцелариски романси. Многу брзо ќе ја сретнете вистинската љубов, обидете се да не дозволите личноста од забавата да ве заведе.

Рак

Раковите ќе бидат растргнати од големи и мали желби, а тоа може да направи огромна дупка во буџетот. Контролирај се, џабе е. Размислете што навистина сакате и што треба да направите за да ја постигнете вашата цел. Сега е многу добро време да се вклучите во планирање и само-развој. Искористете го викендот за да се опуштите, никогаш не одете на шопинг, не е добро време.

Лав

Лавовите ќе се соочат со тешка задача: мораат некако неверојатно да одржуваат рамнотежа помеѓу работата, од која ќе има прекумерна количина, и личниот живот кој тивко исчезна во втор план. Трпението на вашиот партнер веќе може да се подигне како споменик; не ја тестирајте неговата сила понатаму – поминувајте повеќе време со саканата личност.

Девица

Девица, време е да се потсетиме дека повеќето проблеми во светот се решаваат со зборови. Вашите најблиски навистина сакаат да ве задоволат, но за жал, немаат телепатски способности. Затоа, ќе мора да прибегнете кон вообичаениот начин на комуникација – разговор. И ќе видите колку тешкотии и недоразбирања исчезнуваат сами по себе. Викендот е време да се посветите на партнерот и да се обидете да ги решите несогласувањата.

Вага

Вагите ќе почнат да се нервираат од ситници и да се нервираат од глупави работи. Не дозволувајте да паднете во овие емоции, особено затоа што за тоа нема објективни причини, туку само внатрешна склоност кон меланхолија. Не го вадете на вашите најблиски, бидете понежни со нив. Можеби на сите ви треба повеќе личен простор и подобро е да го прифатите тоа отколку да се борите од ведро небо. Соберете ги саканите, одете на ручек, викендот е време за уживање.

Шкорпија

Наспроти позадината на прилично затегнатите лични односи, кога немате време, а на партнерот му треба зголемено внимание, ќе почнете да навлегувате во себе и да се прашувате дали навистина ви е толку потребна оваа врска. Не донесувајте избрзани одлуки. Можеби ќе биде полесно да се разделите, но ако го направите тоа сега би било грешка. Искористете го викендот да се фокусирате малку повеќе еден на друг и ќе сфатите дека таа или тој е таа.

Стрелец

Ако сакавте да барате нова работа, сега е време. Има секоја можност да го најдете токму она што ви треба. Можете дури и да го претворите вашето хоби во профитабилен бизнис. Можете да потрошите пари за ова, но инаку подобро е да го задржите, периодот не е најповолен, мора да имате барем мало финансиско воздушно перниче. За време на викендот ќе имате средба со личност која може да ви помогне да ги реализирате вашите планови во иднина.

Јарец

На Јарците ќе им биде корисно да запомнат дека се уште се учесници во општествениот живот и ќе мора да се грижат за другите за да не влезат во долгорочен конфликт. Ова е вистинско време да им покажете на вашите најблиски колку ги цените. Овој викенд организирајте селска прошетка или топол семеен настан. Поставете цели и одете по нив. Како што знаете – мирно и систематски. Но, нема потреба да ги споделувате вашите планови, се додека тоа се однесува само на вас.

Водолија

За да помине добро викендот, Водолиите треба да бидат многу внимателни: да не се впуштаат во авантури, да не одговараат на сомнителни и претерано профитабилни понуди и да ги почитуваат сообраќајните правила. И во никој случај не треба да го прекршите законот – тоа ќе ве чини премногу, и буквално и преносно.

Риба

Роднините се добри, но во одреден момент ќе почнете да мислите дека би било подобро да ги има помалку во вашиот живот. Некои ќе сакаат да ви го уништат одморот за викенд – не дозволувајте им. Секогаш можете да дадете корисен совет, но решавањето на проблемите за нив, особено финансиските, е лоша идеја. Заштедете ги вашите нерви и ресурси.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име