Дома Твој готвач Без миксер, за 10 минути! НАЈДОБРАТА ГРИЗ ТОРТА со мерења на чаши

Без миксер, за 10 минути! НАЈДОБРАТА ГРИЗ ТОРТА со мерења на чаши

14421
0

Без миксер, за 10 минути! НАЈДОБРАТА ГРИЗ ТОРТА со мерења на чаши

Без миксер, готов за 10 минути!

Рецепт за торта од гриз со мерки за чаши од 200 мл.

Многу едноставен и брз рецепт за кој можете да подготвувате секој ден, а сите состојки ги имате дома.

Компоненти:


4 јајца
1 чаша шеќер 200 мл
половина чаша масло
1 чаша јогурт
1 чаша гриз
2 чаши брашно
1 пециво
1 ванилин шеќер
Арома на лимон

Прелив:
3 чаши шеќер
4 чаши вода

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име