Дома Ознака сусам

Ознака: сусам

Паста од сусам: Најмоќниот лек на светот, лекува хипертензија, го намалува...

0
Паста од сусам: Најмоќниот лек на светот, лекува хипертензија, го намалува нивото на холестерол, помага при слабеење Таанот или пастата од сусам е намаз со...

Солени стапчиња (рецепт)

0
Солени стапчиња (рецепт) Идеални за грицкање. Состојки: 2 жолчки 1,5-2 лажички сол 1 чаша (180 гр.) павлака 250 гр омекнат маргарин 500 гр брашно за сите...

Триаголници со сусам и мед

0
Триаголници со сусам и мед Состојки: 5 лажици мед50 грама шеќерво прав четвртина пакување маргарин (околу 65 грама)50 грама темно чоколадо за готвење50 грама сечкани ореви100...

Крцкави сусамки, толку ЛЕСЕНИ за правење! Со сусам, шеќер и мед

0
Крцкави сусамки, толку ЛЕСЕНИ за правење! Со сусам, шеќер и мед Сè што навистина ви треба е суров сусам, шеќер и мед. Малку сол ќе...

Занемарена храна која е фантастична за срцето, крвниот притисок, холестеролот

0
Занемарена храна која е фантастична за срцето, крвниот притисок, холестеролотСемките од сусам се одличен извор на влакна кои го одржуваат дигестивниот систем и срцето...

Корисни својства на сусамот: Добар е за крвниот притисок и е...

0
Корисни својства на сусамот: Добар е за крвниот притисок и е ефикасен во борбата против воспаленијаЛековити својства на сусамотСусамот е растение кое сите сме...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!