петок, февруари 3, 2023
Дома Ознака празник

Ознака: празник

Денеска се празнува Св. Антониј Велики

0
Денеска се празнува Св. Антониј Велики Именден празнуваат: Антон, Андон, Антоанета, Тони… Свети Антониј е роден во Среден Египет, во 251 година. На 20-годишна возраст остана...

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот…Денес е Свети Јован Крстител

0
После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот…Денес е Свети Јован Крстител Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован Крстител. За Јован самиот спасител рекол дека е...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!