Дома Ознака Очи

Ознака: Очи

Катаракта – Причини, симптоми, видови и третман

0
Катаракта - Причини, симптоми, видови и третманКатаракта, или перде на очите, е една од најчестите офталмолошки состојби што значително влијае на видот и квалитетот...

4 симптоми на деменција кои се појавуваат во очите, години пред...

0
4 симптоми на деменција кои се појавуваат во очите, години пред меморијата да почне да бледнее Промените во видот и тешкотиите во читањето се само...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!