Дома Ознака лук

Ознака: лук

Освежителна таратор салата совршена за летните денови

0
Освежителна таратор салата совршена за летните деновиКраставица во главна улога Кога ќе дојде топлината, салатите одеднаш стануваат најбараниот дел од оброкот. Ви предлагаме рецепт за...

Храна која го чисти црниот дроб и го забрзува согорувањето на...

0
Храна која го чисти црниот дроб и го забрзува согорувањето на калориите Заболениот црн дроб нема да не заболи и затоа болеста е многу тешко...

Исхрана по претрпен срцев удар

0
Исхрана по претрпен срцев удар Храната богата со омега-3 масни киселини мора да биде вклучена во дневното мени, како лосос, бадеми, масло од тиква, ореви...

Најлековитата супа на светот: е 100 пати поефикасна од антибиотиците

0
Најлековитата супа на светот: е 100 пати поефикасна од антибиотиците Супа од лук направена со околу 50 чешниња лук, црвен кромид и мајчина душица може...

Сакате БРУСКЕТИ, ќе ви се допаднат на овој начин: Наједноставниот рецепт

0
Сакате БРУСКЕТИ, ќе ви се допаднат: Наједноставниот рецепт Идеален за појадок и вечера, но и како вкусен оброк доколку додадете парче пршута, малку...

Јадевте лук или устата ви е постојано сува – како брзо...

0
Јадевте лук или устата ви е постојано сува - како брзо да се ослободите од лошиот здивОколу 30 проценти од возрасните страдаат од постојан...

Седум дена јадете една лажица на празен стомак: Ќе се изненадите...

0
Седум дена јадете една лажица на празен стомак: Ќе се изненадите колку килограми ќе изгубите! (РЕЦЕПТ)Лукот е една од најчесто користените состојки во речиси...

Моравска салата – рецепт

0
Моравска салатаМоравска салата или салата од печени пиперки, домати и лук или една од можните варијации на салата со печени пиперки . Компоненти: 4 свежи домати,4...

Добар стар рецепт, цепкани пиперки во тегла

0
Добар стар рецепт, цепкани пиперки во тегла Многу вкусен рецепт и секогаш е среќа да се види на масата.... СОСТОЈКИ:5 кг пиперка5 лажици алкохолен оцет1...

ЛЕБЧИЊА СО КАШКАВАЛ ПРЕЛИЕНИ СО ЛУК ВО ПРАВ, МАСЛО И РУЗМАРИН

0
ЛЕБЧИЊА СО КАШКАВАЛ ПРЕЛИЕНИ СО ЛУК ВО ПРАВ, МАСЛО И РУЗМАРИН Вкусни залаци кои нема да ве остават рамнодушни... КОМПОНЕНТИ: 100 мл топло млеко1/4 свеж квасец2 лажички...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!