Дома Ознака кафе

Ознака: кафе

Седум видови лекови кои не треба да се пијат во временска...

0
Седум видови лекови кои не треба да се пијат во временска близина со кафе Употребата на некои лекови и кофеин во исто време може да...

Кофеин, дозволена доза и влијание врз здравјето

0
Кофеин, дозволена доза и влијание врз здравјето Повеќето денови започнуваат со шолја кафе. Без разлика дали е домашно, еспресо или било кој друг вид, тоа е...

Престанете да пиете кафе ако ги имате овие симптоми

0
Престанете да пиете кафе ако ги имате овие симптоми Ако ги имате овие три симптоми, размислете да престанете со дневниот внес на кофеин. Имено, треба...

Додадете само една состојка во вашето кафе и стомакот ќе ви...

0
Додадете само една состојка во вашето кафе и стомакот ќе ви се заблагодариСе поголем број истражувања и мрежа на експерти за здравје на цревата...

УТРИНСКА НАВИКА ФАТАЛНА ЗА ЖЕНИТЕ: Ве дебелее, а хормоните дивеат

0
УТРИНСКА НАВИКА ФАТАЛНА ЗА ЖЕНИТЕ: Ве дебелее, а хормоните дивеат Пиењето кафе рано наутро, кога нивото на кортизол е највисоко, ги нарушува хормоните во телото...

Кое време од денот е најдобро време за кафе?

0
Кое време од денот е најдобро време за кафе?Аденозин е невротрансмитер чие ниво се зголемува кога ќе се разбудиме. Колку подолго сме будни, толку...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!