Дома Ознака запек

Ознака: запек

Природни методи за надминување на запек

0
Природни методи за надминување на запекЗдравјето на цревата е основата на нашата општа благосостојба, а запекот е еден од најчестите проблеми со дигестивниот тракт...

Природни решенија кога страдате од запек! Забрзајте го варењето на пет...

0
Природни решенија кога страдате од запек! Забрзајте го варењето на пет начини Триесет проценти од луѓето повремено ја доживуваат оваа непријатна состојба, а со повеќе...

ДЕЛУВА 80% ПОБРЗО ОД ЛАКСАТИВИТЕ: Јадете го овој џем пред спиење...

0
ДЕЛУВА 80% ПОБРЗО ОД ЛАКСАТИВИТЕ: Јадете го овој џем пред спиење и наутро ќе ја испразните целата содржина на цреватаОвој џем се нарекува и...

Само четири плодови од ова овошје дневно ПРОТИВ ЗАПЕК, помага и...

0
Само четири плодови од ова овошје дневно ПРОТИВ ЗАПЕК, помага и при ХЕМОРОИДИ Тие се многу хранливи и здрави! Урмите се подеднакво добри за варење...

Научно е докажано дека запекот предизвикува 7 здравствени проблеми

0
Научно е докажано дека запекот предизвикува 7 здравствени проблемиРедовното празнење на дебелото црево е важно за целокупното здравје на телото. Ако останеме во изметот...

ДАЛИ ЗАТВОРОТ СОЗДАВА ТОКСИНИ ВО ТЕЛОТО? Пет митови за варењето

0
ДАЛИ ЗАТВОРОТ СОЗДАВА ТОКСИНИ ВО ТЕЛОТО? Пет митови за варењето Многумина го доживуваат варењето како показател за општото здравје, па затоа често се вели дека...

5 проблеми кои бананите ги решаваат подобро од лековите

0
5 проблеми кои бананите ги решаваат подобро од лековите Големото количество на природни, растворливи влакна и три вида природни шеќери кои ги содржат бананите ги...

Некои намирници предизвикуваат запек без воопшто да го сфатиме тоа

0
Некои намирници предизвикуваат запек без воопшто да го сфатиме тоаЗапек се јавува кога имаме потешкотии со движењето на дебелото црево. Според Eat This, запек...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!