Психолошки совети

Дома Психолошки совети

Психолог тврди дека овие суптилни знаци покажуваат дека некој е високо...

0
Психолог тврди дека овие суптилни знаци покажуваат дека некој е високо интелигентенПСИХОЛОГОТ Али Фенвик, кој често објавува содржина на својот Инстаграм профил наречен @modern.day.psychologist,...

4 симптоми на деменција кои се појавуваат во очите, години пред...

0
4 симптоми на деменција кои се појавуваат во очите, години пред меморијата да почне да бледнее Промените во видот и тешкотиите во читањето се само...

Психијатар, психолог или психотерапевт – каде да побараме помош кога нашата...

0
Психијатар, психолог или психотерапевт - каде да побараме помош кога нашата психа страда? Кога ќе ни болат раката, ногата или бубрегот, ќе тропнеме на вратата...

На која возраст го достигнуваме нашиот физички и ментален врв?

0
На која возраст го достигнуваме нашиот физички и ментален врв?Сè поголем број научни истражувања сугерираат дека во некои аспекти животот станува подобар колку што...

КОРИСНИ СОВЕТИ КАКО да дознаете КОЈ КАКОВ ЧОВЕК Е? Методот на...

0
КОРИСНИ СОВЕТИ КАКО да дознаете КОЈ КАКОВ ЧОВЕК Е? Методот на Зигмунд Фројд функционира од првио - ДОКАЖАНОЕкспресниот метод на Зигмунд Фројд се заснова...

ДАЛИ СТЕ МЕЃУ НИВ? Ова се карактеристиките на ментално силните луѓе

0
Некои луѓе полесно ги постигнуваат своите цели и подобро се справуваат со стресот од другите, а вие се прашувате како? Има квалитети кои ги...

Емоциите се поттик за сите болести: Лутината го уништува стомакот, тагата...

0
Што и да се случи во нашиот ум и какви и да чувствуваме емоции, сето тоа влијае на нашето здравје. Дали некогаш сте се запрашале...

Како да бидете посреќни на работа…

0
Малите промени во вашата рутина може да имаат неверојатно позитивно влијание врз квалитетот на секој ден што го поминувате во канцеларија. Еве неколку кратки...

Психолог објаснува: Четири индикатори дека имате работа со МАНИПУЛАТОР

0
Манипулаторите често се кријат зад фасадата на шармантна личност. Тие се сон на секој партнер – на почетокот– Манипулаторот на почетокот делува неодоливо шармантно. Под...

Ова се првите знаци на деменција на кои треба да внимавате

0
Деменцијата е состојба која се однесува на група на нарушувања кои влијаат на мозокот, а има многу различни видови и причини. Обично се поврзува...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!