Нега и убавина

Дома Нега и убавина

Избелeте ги забите природно

0
Белењето на забите со различни методи е многу ефикасно, но не е достапно за секого. Одлични резултати може да постигнете и со користење на...

Избришете ги брчките со авокадо

0
Со миксер добро изматете го месото од зрело авокадо со пет лажици слатка павлака и малку сок од лимон. Нанесете на лицето и деколтето. Долг...

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД СТАРЧКИТЕ ДАМКИ: Шест природни препарати за пигментни дамки

0
Меланоцитите се клетки одговорни за главната пигментација на човечката кожа. Овие клетки го произведуваат најтемниот и најважниот пигмент во нашата кожа наречен меланин, кој...

Совети кои вредат злато: Направете го ова и заборавете на темните...

0
За свеж изглед Постојат решенија кои можат да ги камуфлираат темните кругови дури и кога ќе се случат, а денес ви пренесуваме 5 начини како...

Како да се грижите за вашата кожа во зима

0
Ниските зимски температури како и сувиот воздух во загреаните простории се најголемите непријатели на вашата кожа. Ако сакате брзо и лесно да ја вратите мекоста,...

ЗА МЕКА КОСА КАКО СВИЛА Овој производ не чини ништо, ја...

0
Многу корисници на социјалните мрежи ја потврдија ефикасноста на овој третман. Покрај тоа, за да се стимулира растот на косата, водата се втрива во...

Недостатокот на витамини и минерали го забрзува стареењето на кожата

0
Докторите често не потсетуваат дека витамините и микроелементите се неопходни за нашето тело, но обично не објаснуваат за што точно служат. Во меѓувреме, недостатокот...

Компири за блескаво лице без брчки

0
Познато е дека компирот ги осветлува темните кругови, но компирот може да помогне и при други проблеми со кожата. Главната состојка на компирот е скробот,...

Има причина зошто ви паѓа многу коса, а тоа е лесно...

0
Исто како и стомачната болка, постојат многу причини за губење на косата. Губењето на косата и преосетливоста на корените може да бидат генетски условени или...

Направете сами: Отстранувач на шминка со само две состојки

0
Натопете го туферот и нежно втријте го на кожата. Ја отстранува дури и водоотпорната маскара. Лицето ќе се исчисти, а кожата ќе биде мекаМарамчињата...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!