Дома Живот 11 симптоми кои се појавуваат пред смртта! Медицинската сестра откри нешто што...

11 симптоми кои се појавуваат пред смртта! Медицинската сестра откри нешто што не сте го знаеле

22635
0

11 симптоми кои се појавуваат пред смртта! Медицинската сестра откри нешто што не сте го знаеле

Повеќето луѓе ужасно се плашат од смртта, а медицинската сестра Џули Мефеден откри дека таа всушност е многу поприродна отколку што може да замислиме.

Џули Мефеден е медицинска сестра која сподели со светот како изгледа кога човек умира, а ние додаваме 11 медицински симптоми кои укажуваат на истото.

Неодамна, Џули сподели што се случува со луѓето кои умираат , што преплаши многумина. Тој наведува дека нивните очи многу чудно се „поправаат“ на една точка.

 • Мртвото око е такво што е фиксирано на одреден дел од собата и потоа можете да кажете што било или да ги чкртате прстите точно пред лицето, луѓето нема да ги мрднат очите – рекла Џули.

Таа додаде дека она што најмногу го плаши семејството е кога човек го напушта овој свет и разговара со некого, а тој нешто не го гледа.

Повеќето луѓе имаат огромен страв од смртта, но Џуди тврди дека тоа е тотално бесмислено бидејќи во тој момент имаме поддршка од самото тело да ни го олесни сето тоа, пишува „ Дејли мејл “ .

 • Биолошки нашето тело е изградено да живее, но и да ни помага да умреме. Го видов од прва рака – додаде таа и откри како нашето тело ни помага да се справиме со смртта.
 1. Спиете повеќе

Првото нешто што се случува е дека нивото на калциум во вашето тело се зголемува кога ќе дојдете до крајот на вашиот живот. Кога нивото на калциум се зголемува, почнувате да спиете повеќе, објаснила Џули.

 1. Помалку сте гладни и жедни

Додека сте блиску до смртта, Џули рече дека вашето тело ќе знае дека е при крај и дека „ќе почне да се исклучува“. Според неа, механизмите кои го исклучуваат чувството на глад и жед ќе почнат полека да се активираат.

 1. Болката е намалена

Кога спиете повеќе, пиете и јадете помалку, Џули рече дека тоа го активира процесот на кетоза. Овој процес ослободува ендорфин, кој прави да се чувствувате добро и без болка, објасни медицинска сестра од болницата. Џули сподели и некои други знаци кои луѓето можат да ги забележат кај своите најблиски кои укажуваат кога некој е блиску до смртта.

Постојат и 11 симптоми пред смртта:

 • Зголемен сон,
 • намалување на функционалната подвижност,
 • промени во дишењето,
 • промени во бојата на кожата,
 • треска,
 • насолзени очи,
 • агитација (состојба на голема возбуда и физички немир)
 • повремена конфузија или дезориентација,
 • разговор со луѓе кои починале,
 • повремена конфузија или дезориентација,
 • недостаток на апетит, пренесува „ Healthline “.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име