Дома Живот Љубовен хороскоп до 22 јуни! Лавовите пред брак, Раковите имаат чувства кон...

Љубовен хороскоп до 22 јуни! Лавовите пред брак, Раковите имаат чувства кон пријател, а еве кој ќе добие подарок од созалување

6414
0

Љубовен хороскоп до 22 јуни! Лавовите пред брак, Раковите имаат чувства кон пријател, а еве кој ќе добие подарок од созалување

Венера, планетата на љубовта, влегува во Ракот на 17 јуни, што со други зборови значи дека романтиката е повторно на отворено. Раковите, Рибите и Скорпиите може да очекуваат емотивен пресврт.

ОВЕН

Во наредниот период ќе доживеете мали, но пријатни изненадувања. Можно е да добиете подарок од личност која ви се допаѓа или личност со која сте во врска. Реципрочното внимание во форма на гест на наклонетост ќе биде ценето од избраната личност.

БИК

Ќе можете да освоите секого со вашата прекрасна личност бидејќи целосно ќе се отворите и ќе ги покажете сите квалитети и многу таленти што ги поседувате. Можеби пеете или свирите во поголемо друштво и предизвикувате фасцинација кај присутните со вашиот раскошен талент.

БЛИЗНАЦИ

Вашата духовитост отсекогаш ви давала многу можности за љубовта и наклонетоста на оние кои сте сакале да ги предизвикате, но тоа ќе биде особено изразено овој период. Ќе имате среќа во љубовта и нема ни да се чувствувате како да морате да работите напорно за да го добиете она што го сакате.

РАК

Во овој период многу повеќе сте заинтересирани да излезете од дома и да запознавате нови луѓе. Затоа, ако сакате, сигурно ќе добиете можности за љубов. Може да развиете и романтични чувства кон некој од вашиот круг на пријатели.

ЛАВ

Можно е во овој период да ја официјализирате врската, да му ја соопштите љубовта на светот со венчавка или барем свршувачка. За оние кои бараат љубов, ова е одлично време да ја најдат со некој на кој му се восхитуваат.

ДЕВИЦА

Ќе доживеете одреден напредок во љубовната сфера. А ако за малку ќе излезевте од врска или некој ви го скрши срцето, во наредната недела ќе доживеете нешто што ќе ви помогне да го заборавите минатото и да гледате во иднината полни со надеж.

ВАГА

Вашата способност да разговарате со сите на еднаква основа ќе ви донесе нови пријателства во наредниот период, а со нив и нови можности за љубов. Не ти е важно кој е кој, затоа што можеш да најдеш заеднички јазик со сите.

СКОРПИЈА

Сè уште сте во одличен период каде што можете да очекувате да уживате во љубовта. Ако сте слободни, лесно можете да најдете нова љубов, а ако веќе сте во врска, во овој период вашата љубов ќе процвета и можеби ќе напредува кон брак.

СТРЕЛЕЦ

Иако лично не сте најдобро расположени и ве мачат многу неизвесности, љубовниот живот ќе ви биде натпросечен бидејќи ќе бидете исклучително среќни во љубовната сфера. Ќе имате можност да поминете време во пријатното друштво на избраната личност.

ЈАРЕЦ

Ова е исклучително плоден период за Јарците кога е љубовта во прашање. Можно е да започнете врска или ако веќе сте во врска или брак, може да одлучите да го проширите семејството. Во секој случај, значаен период полн со среќни настани и радост.

ВОДОЛИЈА

Иако сте еден од најпријателските знаци на Зодијакот, се чини дека во овој период најмногу ќе бидете расположени да поминувате време само со оние со кои веќе сте блиски. Новите познанства нема многу да ве интересираат, па затоа љубовта е можна само со некој што веќе го познавате.

РИБА

Ќе бидете многу дарежливи и ниту еден трошок нема да ви биде преголем кога е во прашање среќата на личноста која сте ја избрале или заинтересирани. Поради ова, ќе наидете на позитивни реакции и вашата добра волја ќе биде ценета. Ова е многу поволен период за љубов.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име