Дома Живот Љубовен хороскоп до 18 мај! Стрелците имаат среќа во љубовта, Скорпиите имаат...

Љубовен хороскоп до 18 мај! Стрелците имаат среќа во љубовта, Скорпиите имаат среќа да запознаат странец

6373
0

Љубовен хороскоп до 18 мај! Стрелците имаат среќа во љубовта, Скорпиите имаат среќа да запознаат странец

Венера, планетата на љубовта, е во Бик и носи нови љубовни можности за Бикот, Девицата и Јарецот. Исто така, Раковите и Девиците ќе имаат убави настани под влијание на оваа позиција на Венера.

ОВЕН

Тактичноста ќе ве напушти во наредниот период и тоа секако ќе придонесе за нестабилност во љубовта. Нема да избегнувате конфликти, но ќе бидете расположени да расчистите се што ви пречи и да дознаете каде стоите со личноста која ви се допаѓа.

БИК

Ќе се разубавите, вложете повеќе енергија во убавиот изглед. Сите коцки ќе си дојдат на своето место и без ваши напори, бидејќи ќе бидете исполнети со хармоничната природа на планетата Венера. Атрактивноста со која ќе зрачите ќе ви пружи нови можности за љубов.

БЛИЗНАЦИ

Или ќе запознаете некој што ви се допаѓа преку пријател или ќе развиете романтични чувства кон некој со кој се дружите. Во секој случај, вашиот социјален круг ќе биде местото каде што ќе најдете можност за романса.

РАК

Она што ве интересира во овој период е заедничкиот живот со избраната личност и делењето простор. Следната недела вашата желба за проширување на семејното гнездо ќе биде уште поизразена и доколку веќе имате партнер ќе се движите во таа насока.

ЛАВ

Ќе бидете занесни во наредниот период и тоа не само во наредната недела туку и подоцна. Вашата заводливост ќе биде уште поизразена и поради тоа никој нема да може да ви одолее. Ќе можете да избирате бидејќи ќе има многу луѓе кои ќе сакаат да бидат ваш партнер.

ДЕВИЦА

Ќе бидете повеќе фокусирани на љубовниот живот, што значи дека постои шанса да се случи нешто интересно. До неодамна вложувавте најголем дел од вашата енергија во работата, но од следната недела ќе имате поизбалансиран пристап кон животот и љубовта.

ВАГА

Преживеавте неколку возбудливи денови, а во наредниот период ќе уживате во мир и ќе имате помалку драматични настани. Меѓутоа, доколку сте започнале нова врска, можно е таа да биде значително пократка отколку што сте очекувале.

СКОРПИЈА

Ќе имате можност да комуницирате со некој кој е или со странско потекло, високообразована личност или некој кој многу патувал. Ќе ве привлекуваат луѓе кои се полни со интересни или паметни приказни, од кои можете да слушнете нешто ново или мудро.

СТРЕЛЕЦ

Следната недела, фразата „ среќа во љубовта “ ќе добие значење за кое не сте имале можност да размислите. Ќе имате толку многу можности во оваа сфера што едноставно ќе ви биде невозможно да се одлучите за фаворит.

ЈАРЕЦ

Следната недела ќе имате можност да излезете, да се забавувате или да присуствувате на некој среќен настан каде што ќе сретнете некој што ви се допаѓа . Доколку веќе сте во врска, ова е одличен период за понатамошно развивање на вашата врска и создавање семејство.

ВОДОЛИЈА

Повеќе од се ќе ве интересира интимен контакт со личноста која ви се допаѓа. Нема да ве интересира флертувањето или вообичаените платонски сорти што можете да ги одгледувате. Ништо од тоа нема да ве задоволи, бидејќи ви треба трансформативно искуство во љубовта.

РИБА

Во овој период ќе бидете желни за авантури, ќе ве интересира се, а вашата љубопитност ќе ве турне во нови познанства и нови љубови. Можеби ќе ви биде тешко да ја одржите стабилноста во љубовниот живот, но добро ќе се забавувате поради тоа.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име