Дома Живот Љубовен хороскоп до 16 март! Близнаците ја пронаоѓаат љубовта на интернет, а...

Љубовен хороскоп до 16 март! Близнаците ја пронаоѓаат љубовта на интернет, а овој знак ќе се заљуби во личност која носи униформа

6097
0

Љубовен хороскоп до 16 март! Близнаците ја пронаоѓаат љубовта на интернет, а овој знак ќе се заљуби во личност која носи униформа

Венера, планетата на љубовта, утре влегува во Риби, каде што носи голем емотивен пресврт за Раковите, Рибите и Скорпиите.

ОВЕН

Ќе ви биде поважно да се дружите и да доживеете нешто ново, отколку да постигнете стабилност во љубовта . Може да има низа флертувања или интерес што одеднаш се разгорува, но исто толку брзо исчезнува. Генерално, ова не е време за долгорочна врска или посветеност, туку за истражување.

БИК

Во наредниот период ќе ве привлекуваат луѓе кои се силни и праведни, кои се заштитнички настроени кон другите. Ова е причината зошто можеби ќе ви се допадне некој кој работи во војска или полиција, но и некој кој е едноставно физички и психички силна личност.

БЛИЗНАЦИ

Некој нов ќе ве интересира или ќе развиете романтични чувства кон некој од вашиот круг на пријатели. Исто така, можно е да се најде љубов на интернет, но не очекувајте таа да трае.

РАК

Во периодот што следи особено ќе се грижите за својот изглед, имиџ. Ќе се трудите да формирате слика за себе како успешна личност, која ќе биде екстра привлечна, поради што ќе привлекувате внимание и ќе имате повеќе можности во оваа сфера.

ЛАВ

Ќе имате проблеми во љубовниот живот, особено ако сте во долга врска или брак. Личноста со која сте ќе се стреми кон независност и слобода. Поради ова, љубомората може да се разбуди и да предизвика уште поголем раскол во врската.

ДЕВИЦА

Можно е да се вратите на некој со кој сте биле во минатото, можеби дури и со блиското минато. Ќе бидете повеќе фокусирани на минатото отколку на иднината , а некој што веќе го познавате ќе ви изгледа поприфатлив од кој било нов, колку и да се возбудливи вестите.

ВАГА

Повеќе ќе бидете окупирани со работа отколку со љубов, а партнерот може да стане немирен и да бара повеќе слобода за себе. Ако целосно го запоставите љубовниот живот, тоа може да доведе дури и до раскинување или промена во динамиката на врската.

СКОРПИЈА

Во наредниот период ќе бидете динамични и многу поотворени за нови контакти од вообичаено. Можно е дури и да ја искористите можноста да флертувате на некоја од социјалните мрежи, што инаку е сосема неромантичен начин на поврзување со другите.

СТРЕЛЕЦ

Ситуацијата ќе се расчисти во љубовниот живот, работите ќе станат појасни и многу е важно да бидете целосно отворени и искрени со партнерот или личноста која ви се допаѓа. Ова е еден начин да се избегнат недоразбирањата.

ЈАРЕЦ

Сличен тренд ќе преовладува и во вашиот љубовен живот кој преовладуваше пред неколку дена. Врските ќе бидат или полни со сомнеж или нејасни, недефинирани. Ќе имате впечаток дека сè ви се измолкнува и дека не можете да се потпрете на посветеноста на партнерот.

ВОДОЛИЈА

Во наредната недела ќе ви биде најважно љубовниот живот да ви биде динамичен, секогаш нешто да се случува и да нема досада. Најдобар начин партнерот да го задржи вашето внимание и интерес е да ве изненади.

РИБА

Вашата вродена склоност кон повлекување и тајност ќе биде поизразена и ќе ви прави проблеми доколку барате нова љубов, но бидејќи во вашиот знак ќе влезе планетата на убавината и љубовта Венера, можете да очекувате хармонија во врската.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име