Дома Здравје ЈАДЕТЕ ГО ОВА ЗА ВЕЧЕРА 3 ДЕНА ПО РЕД: Нема да верувате...

ЈАДЕТЕ ГО ОВА ЗА ВЕЧЕРА 3 ДЕНА ПО РЕД: Нема да верувате што ќе излезе од вашиот стомак…

921
0

ЈАДЕТЕ ГО ОВА ЗА ВЕЧЕРА 3 ДЕНА ПО РЕД: Нема да верувате што ќе излезе од вашиот стомак…

Салатата што ви ја пренесуваме подолу ќе ви помогне да ги исчистите цревата и да ја одржите нормалната pH вредност на желудникот. Што значи дека ќе има корисен ефект врз вашиот дигестивен систем. Храната што ја сочинува оваа салата е богата со влакна, минерали и пектини, кои ќе помогнат во одржувањето на цревната флора.

Ти треба:

  • Маслиново масло
  • Сок од лимон
  • Трупка
  • Зелка
  • Морков

    Подготовка:

Изрендајте ја зелката, морковот и трупката и измешајте ги во сад. Можете да додадете и малку целер. Оставете да отстои малку за да се ослободи сокот, а потоа додадете го сокот од лимон и маслиновото масло. Не солете ја салатата. Оваа салата ќе даде позитивни резултати, а не заборавајте дека покрај јадењето на оваа салата, треба да јадете здрава храна и да пиете многу вода.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име