Дома Здравје ЧАЈ КОЈ ЈА ОБНОВУВА СЛУЗНИЦАТА НА ЖЕЛУДНИКОТ И УСПЕШНО ГИ ЛЕКУВА СИТЕ...

ЧАЈ КОЈ ЈА ОБНОВУВА СЛУЗНИЦАТА НА ЖЕЛУДНИКОТ И УСПЕШНО ГИ ЛЕКУВА СИТЕ СТОМАЧНИ ПРОБЛЕМИ!

1281
0

ЧАЈ КОЈ ЈА ОБНОВУВА СЛУЗНИЦАТА НА ЖЕЛУДНИКОТ И УСПЕШНО ГИ ЛЕКУВА СИТЕ СТОМАЧНИ ПРОБЛЕМИ!

Овој чај помага при стомачни проблеми, ја ублажува киселоста, ја одржува нормална работа на желудникот. Спречува надуеност и грчеви во желудникот, гадење и иритација и воспаление на слузницата на желудникот и диспепсија.

Има смирувачки ефект врз целиот организам, го олеснува варењето. Благодарение на релаксирачките својства на нането, благотворно делува на грчеви во дигестивниот тракт, како и на проблеми со жолчното кесе.

Сварете чај од нане и додадете малку рендано морско оревче. Покријте и кога ќе се излади испијте го. За проблеми со гасови, се препорачуваат и капсули од нане. Но, при користење на концентрирани препарати треба да се внимава и да се користат исклучиво според упатствата.

Начин на употреба: пијте 2 шолји чај 3 пати на ден.

Кутија чај е доволна за 7 дена, треба да се конзумира до крај за целосно да се обнови желудникот.

Забелешка:

Природните лекови на нашиот портал служат за помош на луѓето. Но, секогаш знаеј. Доколку имате здравствен проблем. Првото нешто што треба да направите е да се консултирате со лекар. Во никој случај не се потпирајте на алтернативна медицина. Без стручно мислење.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име