Дома Здравје ЧАЈ ЗА СИТЕ ПРОБЛЕМИ: Кажете им Збогум на вртоглавица, лошиот холестерол, болести...

ЧАЈ ЗА СИТЕ ПРОБЛЕМИ: Кажете им Збогум на вртоглавица, лошиот холестерол, болести на тироидната жлезда…

14241
0

ЧАЈ ЗА СИТЕ ПРОБЛЕМИ: Кажете им Збогум на вртоглавица, лошиот холестерол, болести на тироидната жлезда…

Поради брзиот начин на живот, многу луѓе не обрнуваат внимание на исхраната. Сите сме премногу зафатени за да консумираме соодветни и избалансирани оброци. Наместо тоа, го јадеме она што е при рака и брзо.

Како резултат на тоа, се справуваме со различни здравствени проблеми. Згора на тоа, кога додавате дневен стрес, многу е тешко да се одржи здравјето.
Ви претставуваме едно од најлековитите растенија во светот – мајчина душица. Мајчината душица е неверојатна билка која има способност да го подобри вашето здравје.

Оваа билка е природен извор на минерали како што се железо, калиум и калциум. Покрај тоа, тој е и моќен антиоксиданс.

– Ја смирува кашлицата и бронхитисот.

– Го регулира крвниот притисок.

– Третира хронична исцрпеност и астма.

– Стимулира формирање на црвени крвни зрнца.

-Се бори против вртоглавица, лупус, мултиплекс склероза и Хашимото тироидитис.

Значи, редовното консумирање мајчина душица може да биде многу добро за вашето здравје. Резултатите ќе ги забележите за неколку дена.


Состојки:

  • грст мајчина душица (свежа или сушена)
  • 1 чаша вода
  • мед (по избор)

Упатство:

Едноставно измијте ја мајчината душица и ставете ја во сад. Потоа зовријте ја водата и прелијте ја врз мајчината душица. По неколку минути, процедете ја смесата за да ги отстраните цврстите материи.

Доколку сакате да го засладите напитокот, слободно додадете мед. Конзумирајте го овој напиток секојдневно и ќе бидете воодушевени од резултатите.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име