Дома Здравје ЧАЈ ВРЕДИ ЗЛАТО: Ќе заборавите на вртоглавицата и ќе го подобрите здравјето…

ЧАЈ ВРЕДИ ЗЛАТО: Ќе заборавите на вртоглавицата и ќе го подобрите здравјето…

14627
0

ЧАЈ ВРЕДИ ЗЛАТО: Ќе заборавите на вртоглавицата и ќе го подобрите здравјето…

Многу луѓе кога се соочуваат со здравствени проблеми се свртуваат кон лекови. Овие лекови го влошуваат проблемот и доаѓаат со несакани ефекти.

Значи, без разлика на видот на здравствениот проблем, треба да се потпрете на природата.

Овде ви го претставуваме едно од најлековитите растенија – мајчина душица. Мајчината душица е билка која има способност да го подобри вашето здравје. Оваа билка е природен извор на минерали како што се железо, калиум и калциум. Покрај тоа, тој е и антиоксиданс.

Мајчината душица има бројни лековити својства, вклучувајќи:

Помага при лекување на ревматски артритис. Ја смирува кашлицата и бронхитисот. Го регулира крвниот притисок. Третира хронична исцрпеност и астма. Го стимулира формирањето на црвените крвни зрнца. Се бори против вртоглавица, мултиплекс склероза. Затоа, редовното консумирање може да биде многу добро за здравјето. Природен пијалок:

Состојки: грст мајчина душица (свежа или сушена), 1 чаша вода, мед (по избор).

Едноставно измијте ја мајчината душица и ставете ја во сад. Сварете ја водата и прелијте ја врз мајчината душица. По неколку минути исцедете го. Ако сакате да го засладите, додадете мед. Консумирајте секојдневно и ќе бидете воодушевени.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име