Дома Здравје Црна ЛИМОНАДА која согорува сало од желудникот: Направена е како нормална, но...

Црна ЛИМОНАДА која согорува сало од желудникот: Направена е како нормална, но оваа СОСТОЈКА прави ЧУДА за нашето тело

776
0

Црна ЛИМОНАДА која согорува сало од желудникот: Направена е како нормална, но оваа СОСТОЈКА прави ЧУДА за нашето тело
Оваа прекрасна црна лимонада има необичен изглед, но и интересен вкус.

Црниот пијалок станува многу популарен ширум планетата бидејќи е ефикасен во исфрлањето на токсините, согорувањето на масните наслаги околу желудникот и чистењето на цревата.

ПОГЛЕДНЕТЕ ДОБРО ВО ОЧИТЕ:


Неговата главна состојка е активниот јаглен, кој ги чисти цревата и го намалува надуеноста, но во комбинација со лимон е најефикасен.

Компоненти:
4 чаши вода
со две лажици свеж сок од лимон
две лажици активен јаглен (една таблета)
Измешајте ги сите состојки и по желба додадете уште лимон.
Напитокот послужете го ладен.
Експертите тврдат дека овој напиток ја подмладува кожата и го намалува нивото на холестерол.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име