Дома Здравје Хит рецепт – салата со јаболка

Хит рецепт – салата со јаболка

2828
0

Хит рецепт – салата со јаболка
Јаболката во комбинација со овој зеленчук е најубавата салата.

Четвртина мала главица бела зелка изрендајте ситно, а потоа додадете половина јаболко исечкано на тенки кришки, половина слатка црвена пиперка исечена по должина и половина праз исечен на прстени.

Посолете, па додајте две лажици маслиново масло, малку сечкан магдонос и половина лажичка ленено семе.

Уживајте…

Претходна објаваКорисни својства на сусамот: Добар е за крвниот притисок и е ефикасен во борбата против воспаленија
Следна објаваМАМИНА САЛАТА СО ТЕСТЕНИНИ ГОТОВА ЗА 10 МИНУТИ

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име