Дома Твој готвач Фантастичен десерт за 5 минути! Сите го бараат овој рецепт – не...

Фантастичен десерт за 5 минути! Сите го бараат овој рецепт – не се пече (видео)

2363
0

Фантастичен десерт за 5 минути! Сите го бараат овој рецепт – не се пече (видео)

Овој десерт е готов за само 5 минути. Има неверојатен вкус. Доколку барате полесен десерт, пробајте ја оваа торта.

Состојки:
500 гр колачиња – бисквит
150 гр сечкани ореви

250 мл млеко
120 гр шеќер
2 гр ванилин шеќер
60 гр какао
150 гр путер

70 гр темно чоколадо

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име