Дома Твој Готвач Трите најздрави супи кои помагаат и за слабеење

Трите најздрави супи кои помагаат и за слабеење

918
0

Супата е здрав оброк, особено кога сме болни, а лесно се прави. Ова се трите најздрави видови супи, а освен што го зајакнуваат имунитетот, помагаат и за слабеење.

  1. Пилешка супа
    Пилешката супа е одлична алатка во борбата против болестите. Може да ги ублажи болките и болките во грлото, а помага и при некои други симптоми. Покрај тоа, оваа супа може да помогне и за слабеење, а ако додадете ѓумбир и лук, ќе биде уште поефикасна во борбата против болестите.
  2. Супа од лук и тиква
    Оваа супа лесно се вари и содржи многу малку калории. Ако додадете и куркума, таа може многу да помогне во борбата против воспалението и да го зајакне имунитетот.
  3. Зелена супа
    Зелената супа се прави од зелен зеленчук како спанаќ, брокула и кељ и е одлична за оние кои сакаат да ослабат, пишува Тimes of India. Освен тоа, супата од зелен зеленчук е богата со витамини, вклучувајќи ги витамините А, Ц, Е и Б. Исто така, зелената супа е богата и со влакна и со минерали и затоа помага во зајакнувањето на имунитетот.
Претходна објаваЈАДЕТЕ АНАНАС Содржи повеќе витамини отколку што ви требаат
Следна објаваВиена меѓу препорачаните дестинации за 2022 година

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име