Дома Твој готвач Традиционална КАРИДОПИТА, совршенство на вкус од грчката кујна

Традиционална КАРИДОПИТА, совршенство на вкус од грчката кујна

619
0

Традиционална КАРИДОПИТА, совршенство на вкус од грчката кујна

Пробајте го рецептот за највкусната грчка каридопита со ореви.
Дури и ако го сакате вкусот на оревите, каридопита е идеалното слатко за вас. Се подготвува брзо, а има одличен вкус и е погоден за десерт после ручек и за некои посебни пригоди и прослави.


Компоненти:

250гр путер, несолен, омекнат
1 чаша шеќер
6 жолчки + 6 белки
1 лажица коњак
1 портокал (сок + рендана кора)
300гр ореви (може да останат некои поголеми парчиња, не мора сите да се ситно сецкани)
2 чаши презла
3 лажички цимет
2 лажички прашок за пециво

и за сирупот:

3 чаши вода
2 чаши шеќер
1 стапче цимет
1 лажица сок од лимон

Подготовка:

Шеќерот и путерот изматете ги добро да се соединат.
Додадете ги една по една жолчките, па ракијата (или коњакот) и сокот и кората од портокал и сè убаво измешајте.
Во посебен сад измешајте ги оревите, презлата, зачините и прашокот за пециво. Сувата смеса полека ја додаваме во тестото и соединуваме.
Изматете ги белките додека не се стегнат, а потоа со лажица нежно измешајте ги во тестото.
Смесата истурете ја во подмачкан калап или плех (24 см), па печете на 180 степени околу 40-45 минути. Проверете со чепкалка дали е испечена (ако излезе суво, готово).
Додека колачот се пече, подгответе го сирупот со варење на сите состојки. Кога ќе зовријат, намалете ја температурата и варете уште 10 минути додека не добиете убав, густ сируп.
Кога колачот ќе се испече, оставете го да се излади, а потоа прелијте го сирупот врз целата торта додека не се впие.
Исечете го колачот и послужете веднаш со топло кафе.

Претходна објаваПрестанете да ги кубете или депилирате влакната од носот! Лекарот предупредува зошто никогаш не смеете да го правите тоа
Следна објаваКога икањето станува ОПАСНО?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име